04.03.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

150 bin TL hibe

150 bin TL hibe

TÜBİTAK göre gençlerin meslek fikirlerini iyi bir meslek planına dönüşüm hedefiyle başlatılan Bireysel Genç Girişim (BİGG) programı başladı. Program dahilinde teknolojik ve yenilikçi meslek fikri olan girişimciler 150 bin TL’ye değin hibe alacak.

İki kademeli programda, internet sitesi üzerinden toplanan iş fikirleri bir eleme sistemine bağlı tutularak; düşünceler, teknolojik düzeyi ve reformcu yönü, meslek fikrinin uygulanabilirliği, meslek fikrinin taşıdığı ticari değerinde, iş fikrinin rekabetçi düzeyi, iş fikri ekibinin nitelikleri ve meslek fikrine uygunluğu gibi yönler göz önünde bulundurarak değerlendirilecek.
Değerlendirmeyi geçen meslek fikirleri 2 aylık eğitim ve mentorluk programına dahil olacak. Programı tamamlayarak meslek fikirlerini geliştiren girişimci adayları, hazırlayıp ön tasdik aldıkları meslek planlarıyla TÜBİTAK’a başvuracak ve 150 bin TL’ye dek olan hibe desteğini alabilmek için yarışacak.

Programın son başvuru formu tarihi 31 Ocak olurken, uygulamak isteyen gençler İstanbul Üniversitesi Teknokent internet sitesi üzerinden başvurabilecek.

Rıfat Fırat 

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ