03.04.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

3 gün mahsur kaldılar, sonra…

3 gün mahsur kaldılar, sonra…

Denizli’de, üç gündür etkili olan kar yağışından negatif etkilenen 2 çoban Cankurtaran Mahallesi Dokuzoluk Mevkiinde mahsur kaldı. Çobanların mahsur kaldığını haber alan Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü karla çaba ekipleri, anında harekete geçti. Ekipler meslek makineleri ile ihbarın yapıldığı bölgeye ulaşarak, çobanlık yapan Aydemir Çoban (65) ve Mesut Yamacı’yı (43) kurtardı. Mahsur kalan çoban, kurtarılmasını zeybek oynayarak kutladı

Çobanların yiyeceklerinin bittiği için önce traktörle şehir merkezine ulaşmaya çalıştıkları fakat yoğun kar nedeniyle bunu da başaramadıkları öğrenildi. Şehir merkezine ulaşmaya çalışırken yolda kalan traktör de Büyükşehir Belediyesi ekipler kadar çıkartıldı.

“Keyfim yerine geldi” dedi zeybek oynadı

Ekiplerinin yolu açması üstüne kurtarılan ve büyük mutluluk yaşamış Aydemir Çoban, 3 gündür mağdur olduklarını belirtti. Çoban, “Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden Allah bin kez razı olsun. Bizi kurtardılar. Yolumuz açıldı. Derhal keyfim yerine geldi” diyerek zeybek oynamaya başladı.

Mesut Yamacı ise ekiplere teşekkür etti. Çobanlar daha sonra kendilerini kurtaran ekibi kısa vakit misafir edip dere ikram ettiler.

(Uygar Topaloğlu/İHA)

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ