27.02.2019 - Mynet Sohbet Portalı & Turkmynet.Com

Ağır hasarlı raporu verilmişti! Hâlâ içerisinde yaşayanlar var…

Ağır hasarlı raporu verilmişti! Hâlâ içerisinde yaşayanlar var…
Reklam
Rate this post

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından merkez Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi 691 no’lu Sokak’ta bulunan 7 katlı Dilan Apartmanı için 22 Şubat’ta binanın ağır hasarlı, can ve mal güvenliğini tehdit ettiği yönünde rapor hazırlandı. Bunun üzerine Bağlar Belediyesi tarafından bina girişine tabela asılıp, apartmana girişin tehlikeli ve yasak olduğu duyuruldu.

FOTO: İHA- DİYARBAKIR’IN BAĞLAR İLÇESİNDE BULUNAN 7 KATLI BİR BİNA YIKILMA TEHLİKESİ TAŞIDIĞINDAN DOLAYI BOŞALTMA KARARI ALINDI.

Binanın Bodrum katının orta bölümündeki kolonlarda hasar meydana geldiği, mevcut yükü karşılayamamasından dolayı bir kolonun betonunda ezilme, üç kolonda da çatlaklar tespit edildiği belirtildi.

İLGİLİ HABERKartal'da ikinci binanın yıkımı bitmek üzereKartal’da ikinci binanın yıkımı bitmek üzere

‘KIŞIN NEREYE GİDECEĞİZ’

Bu tehlikeye karşı, 35 daireli apartmanda oturan birçok aile, gidecek yerleri olmadığını gerekçe gösterip, binayı terk etmedi. Apartmanın 5’inci katında oturan Mehmet Koşan, hasarın daha önce Bağlar ilçesinde binaya yakın yerlerde meydana gelen patlamalardan kaynaklandığını tahmin ettiklerini belirterek, “Bu kışın biz nereye gideceğiz. İmkanımız yok” dedi.

FOTO: İHA

Apartman sakinlerinden Ahmet Güner ise “İkinci katta oturuyorum. Daha önce iki ayrı patlama oldu. Bodrum katımız kapalıydı. Koku yapınca içeri girdik. Baktık ki kolonlar öyle. Gidecek bir yerimiz de yok” diye konuştu.

İLGİLİ HABERKartal'da 10 katlı binanın yıkımına bu sabah tekrar başlandıKartal’da 10 katlı binanın yıkımına bu sabah tekrar başlandı

‘ACİL BOŞALTILMASI GEREKİYOR’

İnşaat Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi Başkanı Nihat Noyan da konuyla ilgili açıklama yaparak, “Yaptığımız ön inceleme sonucunda yapının taşıma gücünü yitirdiği tarafımızca değerlendirilmiştir. Bundan dolayı binanın acilen boşaltılması ve çevre güvenliğinin alınması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

FOTO: İHA

İLGİLİ HABERKartal'da ikinci yıkıma başlandıKartal’da ikinci yıkıma başlandı

Bazı apartman sakinleri, taşıyabilecekleri eşyayı alarak yakınlarının yanına giderken, diğerleri ise evlerinde yaşamayı sürdürüyor.  DHA

FOTO: İHA

sizlere turkmynet.com farkıyla sunulmuştur

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ