29.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Alın kırışıklıkları için tavsiyeler

Alın kırışıklıkları için tavsiyeler
Rate this post

Alın kırışıklıklarıyla nasıl başa çıkabiliriz? Uzmanından ‘alnımızı gere gere seyahat etmek için’ altın değer tavsiyeler…

Alın kırışıklıkları için tavsiyeler

Cinsiyetin aynası alın: Bayan ve erkekde keskin farklılıklar belirten alın bölgesinde alının dış bükey olması daha kadınsı bir bakış verir. öte yandan kaşların derhal üstünde alının belirginleşip saçlı bölgeye doğru daha iç bükey olması ise erkeksi bir özelliktir. Dolgu uygulamaları ile alın bölgesini daha erkeksi ya da daha dişi ve albenili kullanmak muhtemel olur.Bu alan uygulamalarında seçilen dolgunun somut ve kimyasal özellikleri ve dilekçe derinliği fazla önemlidir.

Mutlaka fazla deneyimli ellerde ve çok nitelikli ürünlerle yapılması gerekir.

Endişelenen ve kızan alın: İki kaş arası alandaki dikey kırışıklıklar üzüntü çizgisi olarak adlandırılırlar. Öfke ve üzüntü ifademizin bir parçası olan bu alandaki kırışıklıklar adale aktivitesinin kaslı olması ve yıllarla birlikte oturmuş ışık halkası gelebilir. Bu da isteksiz olarak kişinin sürekli dargın bir ifadeyi karşıya aktarmasına niçin olur. İşte bu noktada botoks kullanımı devreye girer. Sert ve gergin hatları ve çizgileri botoks keskin olarak yumuşatır. Fazla derin ve inatçı olanlarda ise dolgu botoks ile beraber tercih edilir. İtiraz eden, şaşıran alın: Alındaki yatay çizgiler çoğunlukla olumsuz bir mesaj veren mimik hareketlerine bağlı ortaya çıkar. Bakan kişide bu çizgiler hayret ve itirazla özdeşleşen bir ifadedir. Bu çizgilerin yerleşerek mimik yapmadığımız durumda bile gözükmesi gerek hatalı ifadeyi karşıya aktarmamıza gerekse daha yaşlı bir görüntüye niçin olur. Bu tarz alın yapısında da botoks ve derinleşmiş yerlerde dolgu tedavinin başlıca anahtarlarını oluşturur. Üzgün, halsiz alın: Alında belirlenmiş olan kaşlarımızın kuyruk kısmının düşük olması çoğu zaman ağlamaklı ve halsiz bir gösterme verir. öte yandan bunun bütün tersi durumda yani kaşların kuyruk kısmının alında daha yukarıda olması ise daha aydınlık, enerjik ve uyanık bir görüntüdür. Kaz ayağı bölgesinde özellikli noktalara uygulanan botoks kaşın kuyruk kısmını kaldırarak daha dinlenmiş ve uyanık bir görüş verir. Bilhassa kadınlarda kaşın bu pozisyona çekiciliğin simgesi gibidir.Lazer ve askı uygulamaları da bu amaçla kullanılabilen yöntemlerdendir.

Ihtiyar alın: Yaşlandıkça alın bölgesinin iki yanına yer alan şakaklarımızda doku kaybı meydana gelir. Bu yaşlanma süreci ile ortaya çıkan yağ dokusundaki azalma şakak bölgesinde iç bükey bir görüntüye neden olur. Bu bölgenin dolgunluğu ise daha genç bir görünüm yaratır. Derin yerleştirilen dolgular daha yukarı kalkmış bir görüntüyü sağlar ve boşalan şakak bölgelerinin bitmiş daha genç ve buruşuk görünümlerine kavuşturulmuş olur. Yaşlı alında esneklik kaybı ve renk değişiklikleri ve lekeler de meydana gelir. Geniş spekturumlu ışığın (BBL) alın bölgesine ulaştırılması var olan kollajen liflerinin sıkılaştırılması, kollajen üretiminin arttırılması kırışıkların tedavisini ve bununla beraber alındaki güneş lekelerinde de azalmayı sağlar. Yaz kış uygulanabilen bu usul Amerika da ‘foreveryoung’ metodu olarak ünlenmiştir. Aynı şekilde Coolaser uygulamasıyla da alında çok güzel değişiklikler elde edilir. Sıkılaşma ve lekelerin azalmasını sağlayan bu lazer yöntemi Amerika da Holywood starlarının en çok tercih ettiği lazer yöntemidir. Alın deyip geçmemek lüzumlu, alnımızı gere gere sağlıklı ve genç bir ifadeyi taşıyabilmek için yukarıdaki yöntemlerin bir veya birkaçını uygulamak olası. Ilk Olarak yapılacak bilgisayar yardımlı bir tahlil sonucunda ilk kez sorunun tespit sedilmesi ve buna kadar de bir girişim yapılması gerekir.

(PROF. DR. REHA YAVUZER / AKŞAM GAZETESİ)

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ