17.03.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Azmi engel tanımadı!

Azmi engel tanımadı!
Rate this post

Edinilen bilgiye takriben, 5 sene önce sağ kolunu, AVM’nin kapısına çarpınca oluşan ur sebebiyle kaybeden 34 yaşındaki Hamza Taşdemir, 15. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Gastronomi Festivali’ne damga vurdu. Tek koluyla, ‘Artistlik Pastacılık’ dalında girdiği yarışmada, 33 rakibini geride bırakan Taşdemir, bronz madalya almaya hak kazandı. 3 çocuk babası Taşdemir, bundan sonraki hedefinin 20-21 Mayıs’ta Samsun’da yapılacak olan Master Of Cake Türkiye yarışmasında altın madalya olduğunu söyledi.

“Mesleğime ve hayatıma daha sımsıkı sarıldım”

Kolunu kaybetmesine rağmen mesleğinden kopamadığını gösteren Hamza Taşdemir, “Ilk Olarak baklavacı olarak çalışıyordum. 5 sene iyi bir baklavacılık eğitimi aldıktan sonradan diğer bir işletmede pastacı olarak görev aldım. Buradaki işyerinin bulunduğu AVM’de geçirdiğim iş kazası sonucu sağ kolumda ur oluştu. Yaklaşık 3 yıl süren ameliyat ve tahliller sonrasında kolumu kaybettim. Fakat mesleğim olan pastacılıktan hiçbir vakit kopmadım. Mesleğime ve hayatıma daha sıkı sarılarak, çalışmaya devam ettim” dedi.

“Başarım beni hırslandırdı”

İşini yaparken çok mutlu olduğunu açıklayan Taşdemir, “En son geçen hafta İstanbul’da yapılan bir yarışmada, yapmış olduğum ‘Sultan Alparslan ve Askerleri’ adlı çalışmamla bronz madalya almaya hak kazandım. Bu tabi beni daha da hırslandırdı. Artık önümde daha büyük hedeflerim var. Memleketime ve milletime daha işe yaramak istiyorum. Bundan sonradan daha dikkatli ve özenli olarak çalışarak İnşallah daha büyük başarıları edinmek istiyorum” diye konuştu.

“Tecrübelerimi gelecek nesillere uyarlamak istiyorum”

Kendini engelli biri olarak görmediğini belirten Taşdemir sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ben doğrusu engelli değilim, kendimi böylece görüyorum. 22 yıldır bu mesleğin içerisindeyim. Fazla ayrı işletmelerde çalışarak büyük tecrübe edindim. Kolumun yokluğu bana hiçbir zorluk oluşturmuyor. Kolumu kaybetmeden önce sağ elimle çalışıyordum. Allah’ın bir lütfu inayeti olacak ancak sol elimi kullanmakta hiç güçlük çekmedim. Benzeri doğuştan beri solaktım. Kendi evimde minik bir atölyem var. Orada işlerimi yürütüyorum. Ilk Kez ahali bana ‘yapamazsın, şiddet olur’ gibi şeyler söylüyordu. Ama bunlar beni yıldırmadı. neticede iki kolu sağlam fazla dinç insanların gittiği yarışmada keza de onlarla benzer kategoride değerlendirilerek bir madalya kazandım. Bu, bana ‘yapamazsın’ diyen insanlara gerçekte bir cevaptır.”

“Hedefim altın madalya”

Şu andaki hedefinin altın madalya galip gelmek olduğunu dile getiren Taşdemir, “Önümüzdeki 20-21 Mayıs’ta, Samsun’da yapılacak olan Master Of Cake Türkiye yarışmasından altın madalya ile dönmek istiyorum. Derhal bu müsabaka için hazırlıklara başladım. Gaziantep Aşçılar Derneği (GAPDER) bana verdikleri destekte inşallah yapılacak olan bütün yarışmalara yeralma istiyorum. Kendime öyle bir hedef koydum” biçiminde konuştu. 

Kazım Uzunöz-Mehmet Bulut
 

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuşturBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ