20.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Başarının sırrı inovasyonda

Başarının sırrı inovasyonda
Rate this post

Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, üç yıldır düzenlenen Türkiye inovasyon Haftası’nın bu sene da stratejik ortağı olduklarını açıklama ederek, “Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) göre Arçelik AŞ, TEB ve THY stratejik ortaklığında bu sene 3’üncüsü düzenlenecek olan ve Hollanda’nın partner ülke olduğu Türkiye İnovasyon Haftası, 4-6 Aralık tarihleri aralarında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Etkinlikte arasında MIT Medya Laboratuvarı Kurucusu Nicholas Negroponte, Finlandiya Eski Başbakanı Esko Aho gibi isimlerin yer aldığı 50 uzman deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak. 

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi; düzenlenen basın toplantısında bu yıl içinde İzmir, Ankara ve Gaziantep’te gerçekleştirilen yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı Anadolu turunun gerisinde İstanbul’da yapılacak etkinliğin önemine dikkat çekti. “Son 3 yıldır inovasyon (yenilikçilik) konusunda Türkiye’de bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz ve bunu başardığımızı görüyoruz. İstanbul, 2014’ün final etkinliği olacak” diye konuşan Büyükekşi; geçen yıl İstanbul’daki İnovasyon Haftası’na 26 bin kişinin katıldığını kaydetti. Büyükekşi; teknoloji, meslek dünyası, eğitim gibi alanlarda dünya genelinde başarılı çalışmalara imza atan sunumlar yapacağını açıkladı.  
Arçelik’in dikkat çeken yükselişi

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, birincil yıldan beri bu sürecin içinde stratejik partner olarak yer aldıklarına sinyâl ederek, inovasyon kavramının Arçelik’in meslek planı içerisinde fazla manâlı bir yeri olduğunu vurguladı. “Global vizyonumuzu destekleyen stratejimizde öncelikli 5 başarı faktörü var. Bunlar; teknoloji, tasarım, kalite, marka ve inovasyon. Şirketimizde inovasyonu yalnızca ürün ve Teknoloji ile sınırlı görmüyoruz; bütün meslek süreçlerimizde inovasyon arayışımızı sürdürüyor, inovatif yaklaşımları hayata geçiriyoruz. Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında öne çıkıyor. Bu bölgelerde ikinci Fakat 5 yıl önce beşinci sıradaydık. Beko en öne meydana çıkan markamız. Avrupa’da son 7 yılda pazar payı en çok artan marka… Bunları inovasyonla başarıyoruz. Yılda 17 milyon adet çamaşır makinesi, fırın, buzdolabı, bulaşık makinesi gibi büyük ürün üretiyoruz.” diye konuşan Çakıroğlu, inovasyon bilincinin yaygınlaşmasında kayda değer katkı maddesi sağlayan ve yeni fikirlerin gelişimine ilham veren bu organizasyonu; stratejik partner olarak başından beri desteklediğimiz için sevinç duyduklarını açıklama etti. THY Kurumsal Iletişim Başkanı Zeki Çukur da, Türkiye’nin ekonomik geleceğinin inovasyonda olduğunu belirterek, “Keşke bu çalışmalar daha önce başlamış olsaydı. Fakat görüyoruz ki bu etkinlik çığ gibi büyüyor. THY olarak desteğimiz devam edecek” diye konuştu.

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ