03.04.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Başbakan Yıldırım: Terör alçaklıktır

Başbakan Yıldırım: Terör alçaklıktır

Başbakan Şimşek, farklı alanlara yönlendirilmiş temaslarda bulunmak üzere geldiği Kahramanmaraş’ta Vali Vahdettin Özkan ve il protokolü kadar valilik binası önünde karşılandı. Ziyarette Yıldırım, Vali Özkan’dan kente ilişkin brifing aldı.
Kayseri’deki terör saldırısı hakkında şehre dışarı giden bakanlardan da veri alan Başbakan Şimşek, valilik ziyaretinin gerisinde terör saldırısına ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başbakan Şimşek, “Bu sabahtan saatlerinde Kayseri İncidere Komando Tugayı’ndan hafta sonu izni için çıkan askerlerimizi şehre götüren ahali otobüsüne yolda bir canlı bomba saldırısı maalesef gerçekleşti. Şehit olan askerlerimiz var. Yaralı askerlerimiz var. Yaralılarımızın tedavisi devam ediyor. Bakanlarımız olay yerindedir. Zorunlu çalışmaları oradaki emniyet güçleri ile devam ettiriyorlar. Gelişmeler kayıtlı aralıklarla vatandaşlarla paylaşılacaktır” dedi.

Başbakan Yıldırım, bir gazetecinin bugünkü programını iptal edip etmeyeceğiyle ilgili bir sorusuna, “Program niçin iptal ediliyor. Teröristleri daha pozitif sevindirmeye gerek yok. Terörün amacı moral değerlerimize incitmek. Böylece anlaşılıyor ancak daha 15 Temmuz’dan ders almamışlar. Terör alçaklıktır, insanlık suçudur. Bu olaylar milletimizin ve bizim terörle mücadele gücünü zayıflatmaz daha da güçlendirir. Bir kez daha bu alçaklara gereken mesajımızı daima birlikte vereceğiz. Adı ne olursa olsun, hangi kılıkta, hangi surette gelirse gelsin terör alçaklıktır, insanlık dışıdır. Günahsız insanları öldürmek, insanlığı öldürmek gibidir. Lakin terör örgütü şunu bilmelidir ancak Çanakkale ruhu, İstiklal ruhu bu millette bütün anlamıyla vardır. Bu olaylar milletimizin ve bizim terörle çaba gücümüzü zayıflatmaz, aksine artırır” cevabını verdi. 

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ