13.05.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Başbakan Yıldırımdan referandum öncesi flaş açıklama

Başbakan Yıldırımdan referandum öncesi flaş açıklama

Başbakan Binali Şimşek, partisinin 115’incisi Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu. Şimşek, Türkiye’nin kayda değer bir dönemin eşiğinde olduğunu belirterek, “Bugün ağırlıklı olarak içinde bulunduğumuz dönemi değerlendireceğiz. peyderpey ırk oylamasına bu arada sahada ne yapacağımızı, milletle neleri konuşacağımızı ayrıntısıyla ele alacağız. Bugün AK Parti Siyaset Akademisi’ni 28 ilde birincilikle bitiren kardeşlerimize sertifikalarını vereceğiz. Bu sene 5 bin arkadaşımız Siyaset Akademisi’ni başarıyla tamamladı. 2008’den bu yana Siyaset Akademisi’nde 50 bin birey eğitim gördü. AK Parti başarısının aşağı yatan önemli sebeplerden birisi de geleceğin siyasilerini yetiştiren bir mektep olma özelliğidir” ifadelerini kullandı.

Dün açıklanan alımlılık merkezleri programına işaret eden Yıldırım, yatırımcılarla görüşüldüğünü ve taleplerin dinlendiğini açıklama etti. Ortaya meydana çıkan sonucun tatmin verici olduğunu anlatan Yıldırım, 23 il için dilekçe sayısının bin 200’ü aştığını dile getirdi. Programın dün resmen başladığını söyleyen Başbakan Yıldırım, dün açıkladığı programın detaylarını yineledi.

Yıldırım, hizmet sektörü ile ilgili yatırım yapmak isteyenler için de desteklerin olduğunu belirterek, çağrı merkezi hazırlamak isteyenlere destek verileceğini ve data merkezlerine de bu desteğin verileceğini açıklama etti. Bu iki sektörün önemine göze çarpan eden Şimşek, bu sektörlerin Türkiye’de de yaygınlaşmaya başladığın dile getirdi. Şimşek, bugün çağrı merkezlerinde 80 bin civarında vatandaşın çalıştığını ve bu sektörün güzel bir sektör olduğunu ifade etti. Ufak bir yatırımla çoğu insana zahmetsizce iş bulunabildiğine dikkati çeken Şimşek, çağrı merkezleriyle birlikte bir takım illerin hemen en büyük patron konumuna geldiğini söyledi. Yıldırım, bilgi merkezi kurma işinin de internetin yaygınlaşmasıyla beraber elektronik ortamda birçok bilginin üretildiğini hatırlattı.

“Sıra helvayı kavurmaya geldi”
Bölgede terörden senelerdir fazla çekildiğini anlatan Yıldırım, “Vatandaşlarımız göç etmek zorunda kaldı. Terör vatandaşlarımızın canına kastetti. Bu projedeki amacımız, terörle mücadelede önemli mesafeler aldık. Devletin iradesi, sokakta, dağda, bayırda şu anda baskın. Bundan daha sonra yapmamız gereken, sağlanan emniyet ortamında her yerde orada yaşamı daha da yeniden can vermek. Yapılacak yatırımlarla birlikte vatandaşlarımız bundan böyle geleceklerini burada inşa edecekler. Diğer bir bilinmeze göç etme ihtiyacı duymayacaklar. Zaten biz oralara hastaneleri, havaalanlarını yaptık. Refah ve güven de var. Tek meslek su, şeker, un he rşey hazır, sıra helvayı kavurmaya geldi. Helvayı da yatırımcılar kavuracak. Çiftçimiz, yatırımcımız güvenle ticaretini büyütme imkanı elde edecek. Rahat, rahatlık ve kalkınma bu nedenle sağlanmış olacak. Bazıları diyebilir oysa niçin Doğu ve Güneydoğu? Gerçekte Doğu ve Güneydoğu’ya yapılan her kuruşluk yatırım, batıya üretilmiş demektir. Amacımız, vatan toprağındaki her karış kalkınma benzer olsun. Eğer buraların yatırımını yapmazsak, buradan insanlarımız diğer illere gelecek. İnsanlarımıza doğduğu yerde altyapı imkanlarını karşılamak boynumuzun borcudur” açıklamasında bulundu.
Yıldırım, kürsüdeki konuşması sırasında üşümesi üzerine sahnenin bağlı tarafında yer alan kapıyı işaret ederek, “Orası kapanıyor mu, soğuk geliyor bir yerden” dedi.

Enise Vural
 

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuşturBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ