17.09.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Beyaza bürünen Türkiye havadan görüntülendi

Beyaza bürünen Türkiye havadan görüntülendi

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’yi etkisi altına bölge kar yağışı sonrasında DroneTürk grubu “Doğa İçin Kutup 6” projesi dahilinde fazla sayıda insansız hava aracını (Drone) Türkiye’nin bambaşka illerinde oluşan kar manzaralarını kayda geçirmek için gökyüzüne havalandırıldı. Kış manzaralarının tema olarak seçildiği projede 21 şehrin görüntüleri 25 drone pilotu göre kaydedilip tek bir videoda bir araya getirildi. Drone ile çekilen görüntülerle Türkiye’nin çeşitli illerindeki doğal güzellikleri gözler önüne serilirken, beyaza bürünmüş yapılar mükemmel güzellikleriyle dikkat çekti. Havadan çekilen görüntülerde Erciyes Dağı’ndan Uzungöl’e, Mevlana Türbesi’nden İshak Paşa Sarayı’na, Şebinkarahisar’dan Bursa’daki teleferik yolculuklarına değin bir fazla görüş izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Türkiye’deki birçok ilin karlar altındaki görüntülerinden oluşan proje videosunun müziğini Cafer Nazlıbaş yaparken proje sorumluluğunu DroneTürk grubu kurucusu Mustafa Kaçan üstlendi. Gönüllü olarak 6 bin kullanıcının yer aldığı grupta bu projelerin yanı sıra insansız hava arabulucu kullanmaya başlayan kişilere ise gönüllülük esaslı eğitim ve temel bilgilendirmeler de sunuluyor.

“Yabancı seyahat siteleri projemize fazla takviye veriyorlar”
İnsansız Hava Araçları’nın Türkiye’de yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandığının altını çizen DroneTürk grubunun Kurucusu Mustafa Kaçan, “Oluşturduğumuz DroneTürk grubu ile insansız hava araçlarının kullanımı ve kurallarını eğitimler yolu ile göstermeye çalışıyoruz. Doğru kişiler göre içten bir şekilde kullanımını cesaretlendirmek için Doğa İçin Yelken Direği projesini gerçekleştirmiştik. En son Vatan İçin Sırık projesini 15 Temmuz darbe girişiminden sonradan gerçekleştirilen mitinglerin coşkusunu gösteren projemizi yapmıştık. Türkiye’mizin pek çok doğal güzellikleri var ama biz zaten bu projeler ile bunu uygulamak istiyoruz. Tanıdık Olmayan seyahat siteleri projemize çok yardım veriyorlar. Havadan görüntünün Türkye’de ne değin hoş olduğunu kullanmak istiyoruz, projemizin amacı budur. Cümbür Cemaat Doğa İçin Sırık projesinin bir pilotu olup bulunduğu illerdeki doğal güzelliklerinin bu projede yer almasını sağlayabilir” ifadelerini kullandı.

21 şehir halkı 25 drone pilotu kadar görüntülendi
Doğa İçin Yelken Direği Projesinin kış manzaralarını Artvin’den Muhammed Kösen, İstanbul’dan Mustafa Erkatırcı ve Ali İhsan aydın, Konya’dan Salih Kıyıcı, Hakan Gümüş ve Haluk Doğan Güneş, Bursa’dan Uğur Evin, Giresun’dan Serkan Bayraktar, Amasya’dan Özgür Serkan Akın, Kayseri’den Mevlüt Kara ve Arif Toy, Ordu’dan Emre Çukurve ve Emrah Eken, Kars’tan Okan Yılmaz, Kocaeli’den Mehmet Erkatırcı, Trobzon’dan Esas Yağız Kandaz, Ankara’dan Şampiyon Fatih Karaduman, Uşak’tan M.Yaşar Gülderen, Sancı’dan İsmail Onur Kurnaz ve Halil İbrahim Batıbeyi, Gümüşhane’den Abdullah Musa Tepeli, Mersin’den Mehmet Sezer, Şanlıurfa’dan Abdullah Yetkin, Erzurum’dan İsmail Iftihar Uyanık, Çanakkale’den İsmail Onur Kurnaz, Rize’den Mustafa Erkatırcı ve Serkan bayraktar, Yozgat’dan Selim Durak drone ile çekti.

Ahmet Faruk Sarıkoç

 

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuşturBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ