29.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Bir aileyi parçalayan iş kazası!

Bir aileyi parçalayan iş kazası!
Rate this post

Menderes ilçesinde oturan evli ve 2 çocuk annesi Neşe Kocairi (30) , yaklaşık 5 yıldır İTOB’da (İzmir Ticaret Organize Sanayi Bölgesi) bulunan bir alüminyum fabrikasında, ambalajlama ve presleme bölümünde çalışıyordu. Neşe Kocairi, geçtiğimiz 22 Mart günü, iş yerinin ikinci katındaki batar katta bulunan koliyi elde etmek için çıktı. Merdiven ile raftaki koliyi almak için meydana çıkan Kocairi, sözde batar katın zemin katı alçı pan olduğu için çökmesiyle merdiven boşluğuna düştü. Takriben 8 metrelik bir yükseklikten düşen Kocairi, ağır yaralanırken ambulans ile Yeşilyurt Katip Çelebi Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan müdahalede, Neşe Kocairi’nin beyin kanaması geçirdiği belirlendi.

Fazla sayıda ameliyat olan Neşe Kocairi, yaklaşık 5 ay yoğun bakımda kalarak ölümün kıyısından dönerken geçirdiği 3 çeşit beyin kanaması nedeni ile hafızasını kaybetti. Tavır yetisini de kaybeden Neşe Kocairi, yürüyemez ve ellerini kullanamaz ışık halkası geldi. Hastaneden çıktıktan sonra eve getirilen Neşe Kocairi’ye hastanede olduğu gibi eşi Durmuş Ali Kocairi bakmaya başladı. Eşine bakan ve tüm ihtiyaçlarını gideren Durmuş Ali Kocairi, “Eşim 5 ay yoğun bakımda kaldı. Oradan çıkardık eve getirdik. Evde bir ay kaldıktan sonra nöbet geçirdi. Tekrar hastaneye kaldırdık. Yaklaşık 1 ay her yerde hastanede kaldı. Eve getirdikten sonradan yaklaşık 50 günde fizik çare için hastaneye gittik. Bu kazadan sonra hayatımız fazla değişti. Eşim acilen yürüyemiyor, konuşmasında bozukluk var, yatağa bağımlı. Hafızasını kaybetti. Ara Sıra beni tanıyor ara sıra tanımıyor. Çocuklarının isimlerini unutuyor, bana soruyor bu hangisiydi, ismi neydi diye” dedi.

Kazadan sonradan çalışamaz hale geldiler

Kazadan önce eşi ile birlikte çalıştıklarını bildiren Durmuş Ali Kocairi, “Evimizi geçindirip borçlarımızı ödüyorduk. Kazadan sonradan bende kendi işimden terketmek zorunda kaldım. Eşim yatağa bağımlı olduğu için ben bakıyorum. Ben bakmak zorundayım, başka bakacak kimse yok. Bir gelirimiz yok. Bugüne dek benim aldığım işsizlik maaşı ile yöneticilik ettik. Oysa işsizlik maaşı da bu ay bitiyor. Zaten o da yetmiyordu. Komşularımız takviye ediyordu. Bundan sonra ne yaparız. Arkadaşlarımızın verdiği de nereye değin sürer bilmiyorum. Ben evimi geçindirmek zorundayım. Eşime ben bakıyorum derhal. Bakıcı istiyorum eşim için. Ben de çalışıp, evime ekmek getireyim. Bu konuda devletimiz takviye ederse fazla sevinirim” diye konuştu.

Tedavisi GATA’daymış

Eşinin sağlığına kavuşmasını isteyen Durmuş Ali Kocairi, “En son gittiğimiz doktor eşimin devamlı fizik tedavi görmesi gerektiğini ve GATA’ya (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) gitmesi gerektiği, orada tedavisinin yapılabileceğini söyledi. Bizim bedensel gücümüz yetmiyor GATA’ya götürmeye. Sıhhat Bakanlığından eşimin tedavisi için yardımda bulunurlarsa fazla sevinirim. Bir lahza önce eşimin tedavisinin yapılmasını istiyorum.
Kazadan sonra çocukların etkilendiğini belirten Durmuş Ali Kocairi, “Çocuklarımın psikolojisi bozuldu. Kazadan sonradan 5 ay hastanede kaldım eşimin yanında. Eve getirince de yanına hiç ayrılamıyorum. Bu süreçte çocuklarımla ilgilenemedim. Hasta olduklarında ben hastaneye götüremedim. Arkadaşlarım götürdü. Çocuklarım da bu süreçte rezil oldular. ‘Annemizin durumu ne olacak’ diye bana her gün sorup ağlıyorlardı çocuklarım. 5 ay hastanede kaldığımız sürece çocuklar evde yalnız kaldı. Başlarında olamadık. Dersleri ile sorunları ile ilgilenemedik” şeklinde konuştu.

Avukat aileyi icraya vermiş

Kazadan daha sonra bir avukat tuttuklarını belirten Kocairi, “Avukat 6 ay bekletti bizi data de vermedi dava ile ilgili. Avukat görevini yerine getirmeyip davayı peşine düşüp takip etmeyince biz bırakmak istedik. sonradan avukat bizden danışmanlık ücreti adı altında 2 bin 500 lira para istedi. Bizim de durumumuz iyi olmadığı için hemen veremeyeceğiz sonra verelim dedik ve diğer bir avukat bulduk. Ilk tuttuğumuz avukat bizi icraya verdi. Bizden bilgilendirme, danışmanlık parası istedi avukat, vermeyince de icraya vermiş. Fakat avukat bize ne bilgi verdi ne de danışmanlık yaptı” dedi.

Adı gibi neşeliydi

Eşinin kazadan önce çok neşeli bir insan olduğunu söyleyen Durmuş ali Kocairi, “Elinden her meslek gelirdi. Bacaya çıkıp tamir ettiği bile vardır. bir insandı. Geçmişimizi hemen hatırlamıyor. Ben anılarımızı anlatıyorum bana yalnızca bakıyor. Daha önce şen şakrak, konuşkan biriydi acilen çok eksik konuşuyor. Bana konuştuğu süre ‘Aşkım, kocam’ diyor. Bazen karıştırıyor ‘Abim, eniştem’ diyor” ifadelerini kullandı. 

Atakan Keyifli – Halil Karahan
İZMİR

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ