03.04.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Bu illerde yaşayanlar dikkat!

Bu illerde yaşayanlar dikkat!

Ege’nin iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Çorum, Amasya ve Isparta çevrelerinin yükseklerinde karla girift yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışların; Muğla ve Antalya çevrelerinde çok kaslı ve şiddetli (50-100 kg/m2); İzmir ve Kültürlü çevreleri, Isparta’nın güney ilçeleri ile Burdur’un doğu ilçelerinde kuvvetli ve yer yer fazla adaleli (21-75 kg/m2) olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabahtan ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere kadar, hava sıcaklığının ülke genelinde 2 ila 4 derece artacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden, Marmara’nın kuzey ve batısı ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, nadiren orta kuvvette, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve fazla bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karmakarışık yağmurlu 8
İstanbul: Fazla bulutlu, kesik kesik yağmur ve sağanak yağışlı 9
Bursa: Çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden itibaren kesik kesik yağmur ve sağanak yağışlı 9
İzmir:Fazla bulutlu, aralıklı sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların bugün (Salı) adaleli ve yer yer fazla kuvvetli olması bekleniyor. 13
Adana: Parçalı bulutlu 16
Antalya: Çok bulutlu, gidip gelen yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün fazla adaleli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. 14
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 15
Trabzon: Parçalı bulutlu 14
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu -4
Diyarbakır: Eksik bulutlu 8 

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ