13.05.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Buz tutan barajda kayboldu

Buz tutan barajda kayboldu

Olay, Çomar Barajı barajında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, otomobiliyle baraj kenarında gezinti yapan Mustafa B, buz tutan baraj gölü üstünde bir kişinin yürüdüğünü fark etti. Buz üstünde yürüyerek, kıyıdan yaklaşık 30 metre uzaklaşan birey bir zaman daha sonra buzun kırılması sonucu suya düştü. Bunu ayrım eden Mustafa B, suda çırpınan kişiyi kurtarmak istedi. Buzun kırılması üzerine suya düşen Mustafa B., kendi imkanlarıyla kurtularak, kıyıya çıktı.

Mustafa B.’nin ihbarı üstüne olay yerine çok sayıda jandarma, ambulans, itfaiye ile İl Facia ve Acil Koşul Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Mustafa B. suda kaybolan kişinin düştüğü noktayı ekiplere gösterdikten sonradan afiyet kontrolünden geçirilmek üzere ambulansla Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Ilk Olarak projektörlerle aydınlatılan baraj yüzeyi ve çevresinde araştırma yapan ekipler herhangi bir bulguya rastlamadı. sonradan olay yerine çağrılan Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü dalgıç ekibinin suda arama yapabilmesi için kıyıdaki buz kütlesinin bir bölümü kazmalarla kırıldı.

Bu sırada baraj çevresinde araştırma yapan ekiplerin, barajın karşısında kıyısında buz kütlesi olmadığını belirtmesi üstüne kurtarma ekipleri bu istikamete yönlendirildi. Kıyıya indirilen bot ile derinliği 15 metreyi bulan baraja açılan 3 dalgıcın yaklaşık bir saat süren aramasında, suda kaybolan kişi bulunamadı.

Dalgıçlar, arama sırasında kaybolan kişiye ait olduğu sayılan bir eldiven ile poşet içerisinde fazla sayıda şişe buldu. Havanın karanlık ve soğuk olması nedeniyle aramalara sabahleyin devam edilmesi kararlaştırıldı.
bu arada polis ekipleri, suda kaybolan kişiye ait olduğu belirlenen baraj kıyısındaki plakasız motosiklette inceleme yaptı. Ekipler, suya düşen kişinin kimliğini tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 Bülent Özkaleli – M. Muttalip Yalçın 

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuşturBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ