29.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Çene altı yağlarından kurtulma zamanı

Çene altı yağlarından kurtulma zamanı
Rate this post

Boyunun üst kısmındaki bu yağlar keza bizi olduğumuzdan daha ihtiyar ayrıca de daha kilolu gösteriyor.

Kimi süre artı kilolarımız kimi zaman yılların bıraktığı hatıralar çene altı bölgede yağ fazlalığına neden oluyor. Boyunun üstteki kısmındaki bu yağlar hem bizi olduğumuzdan daha ihtiyar keza de daha şişman gösteriyor. İşte bu hiçbirimizin sevmediği ‘gıdı’ mızdan nasıl kurtulacağız? Boyun bölgesinde ve çene bölgesinde en seri ve keskin sonuçları ameliyatlarla elde etmek olası. Liposuction ve boyun germe bu bölgenin iki önemli ameliyatı.

Liposuction

Lazer ve ultrason teknolojisi yağ alma operasyonlarında büyük bir çığır açtı. Çene altı bölgesinde bu işlem tek dikişlik küçük bir kesidenyapılır. Bu ufak giriş noktasından içeri yönlendirilen fazla ince tığ güya problar ile enerji yağ dokusuna verilir.Enerji verilerek eritilen yağlar kolaylıkla dışarı alınır. Bu yöntemde morluk ve şişlik fazla daha az olur. Çoğunlukla sadece yerel uyuşma ile gerçekleştirilen gıdı liposuction işlemi yağları azaltmak için çok etkin bir yöntemdir.

Boyun germe

Ola Ki sorun yalnızca yağların fazlalığı değil aynı zamanda derinin yaşla veya aşırı kilo verimi sonrasında sarkması ise bu takdirde boyun germe operasyonu tercih edilir. Uyutularak yapılan bu ameliyatta keza yağ hem de sarkan cilt fazlası alınır. Kulak önünde ve arkasından iz bırakan bu ameliyat yalnızca liposuctiona kadar daha uzun bir iyileşme süresi gerektirir.Yılların izlerini belirgin olarak ortadan uyandırmak için en ideal yöntem olan boyun germe yüz gençleştirme de en manâlı ameliyattır.

Çene altındaki yağlarından ameliyatsız kurtulmak isteyenler içinde alternatifler var. Yağların dondurulması, ultrason enerjisiyle dışarıdan eritilmesi ve enjeksiyon ile yağ hücrelerinin parçalanması esas ameliyat dışı gıdı dan kurtulma yöntemleri.

Soğuk Lipoliz

Dışarıdan uygulanan soğuk ile yağlar dondurularak gözenekli olan düzeyde değil edilir. Sıradan 45-60 dakikalık bir kullanım ile 1-1.5 cm aralarında yağ dokusunda incelme elde edilir. Ağrısız bir operasyon olan soğuk lipoliz tek seans da çene altındaki yağları azaltma da epeyce etkin. Işlem sonrasında etkinin ortaya çıkması için bir iki aylık bir iyileşme zamanına gereklilik olmaktadır.

Ultrasonik Lipoliz

Ayrıca yağları azaltalım keza de bir arz sıkılaşalım derseniz bu takdirde dışarıdan uygulanan ultrason enerjisi bu iki hedefe de yaklaşmamızı sağlar. Yüksek yoğunluktaki ultrason dalgası derinlerde odaklandığında yağ hücrelerini parçalarken daha yüzeyel çalışıldığında ise cilt altının sıkılaşmasına ve kollajen üretiminin artmasına niçin olur. Bu uygulamada sıklıkla bir ya da iki seans yeterli olur; sonuç için ise 2-3 aylık bir bekleme süresine gereklilik vardır.

Deoksikolik Asit Enjeksiyonu

Yağ yakıcı enjeksiyonlarda çene altı yağlardan kurtulmak için kullanılabiliyor. Amerika da FDA onayı almasını takiben bu başvuru artan bir şekilde yaygınlaşmaya başladı. Tek bir enjeksiyon ile gıdı bölgesindeki yağları haftalar içerisinde azaltan bu yöntem 18 yaştan itibaren kullanılabilmekte. Deoksikolik asit enjeksiyonu demin Türkiye’de kullanılmaya başlanılmasa da yurt dıştan çoktan en fazla sorulan estetik işlemler listesinde üstteki sıralara çıktı.

(Prof. Dr. Reha Yavuzer / AKŞAM)

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ