18.02.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Çocuğunun tedavisi için tahtalardan fizik tedavi aletleri yaptı

Çocuğunun tedavisi için tahtalardan fizik tedavi aletleri yaptı

Aşağı kayabaşı mahallesinde bir apartmanda yaşayan Furkan Anlayışlı Olmak (40), hastalıktan nedeniyle allah vergisi yürüme yetisi olmayan ve konuşma zorluğu çeken 8 yaşında fakat oğlu Ali İhsan için evinin bir odasına tahta ve demirden yaptığı fizik çare aletleriyle oğlunu hayata bağlıyor. Baba Iyi Anlamak, oğlunun hastalığının yurt açık havada tedavisinin olduğunu ama bedensel imkansızlıklardan nedeniyle tedaviyi gerçekleştiremediklerini söyledi. Oğlunun 19 saat gecikmeli doğduğunu dile getiren baba Anlayışlı Olmak; ”Doğduğundan beri tedavisiyle uğraşıyoruz. 4 yaşına kadar elimizden geldiğince çare masraflarını karşıladık fakat daha sonra karşılayamaz ayla geldik” İfadelerini kullandı.

Baba Anlayışlı Olmak, Temmuz ayında beri işsiz olduğunu belirterek,”Çocuğumun tedavisi için Hollanda’nın Roterdam şehrinde Erasmus Üniversitesi ile görüştüm. Orada çare edebileceklerini söylediler oysa maddesel durum ve referans mektubu istediler Türkiye’den lakin bunun içinde bir teşebbüs olmadı. Çözümsüz biçare kaldık. Çare bedeli geçen sene 200 bin Euro’ydu. Sağlık Durumu başvuru formu tebliğinde Türkiye’de tedavisi edilebilir yazdığı için devlet karşılamıyor ve yurt dışına sevkini yapmıyor.” biçiminde konuştu.

FİZİK TEDAVI ALETLERİ YAPTI

Kendi imkanlarıyla çocuğunu iyileştirmek için aletler yaptığını söyleyen baba Çakmak, “ Fizik Çare Merkezlerini gezdim. Cihazları devlet karşılamadığı için kendim yaptım. Lakin bizim yaptığımız fizik tedaviler, profesyonel bir fizik çare ile bir olmuyor. Götürmediğimiz yer, harcamadığımız para kalmadı. İyi bir fizik çare alsa iyileşme şansıda fazla yüksek.” dedi.

Ali İhsan Iyi Anlamak ise, yürümek, koşmak istediğini, okula gidip arkadaş edinmeyi, ve bir öğretmenin olmasını istediğini söyledi.

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuşturBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ