29.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzonspor’un yeni stadını açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzonspor’un yeni stadını açtı
Rate this post

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Temim bin Hamed Al Sani, Trabzon’da Şenol Güneş Stadı ve Kompleksi’nin açılışını gerçekleştirdi. Başlangıç töreninde ilk olarak şehitler için Kuran-ı Kerim okundu, İl Müftüsü Keramettin Demir tarafından da dua yapıldı.

Açılışta ilk konuşmayı Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta yaptı. Artist, “Nice 50 yıllara burada defalarca birlikte gireceğiz. Bu statla birlikte yeni bir yolculuğa çıkacağız” diyerek stadın yapımında emeği geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’nun konuşmalarının ardındaki kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehitler için yapılan tezahüratlar üstüne “Bu yolda her zaman beraber can vermeye hazırız bundan kimsenin şüphesi olmasın” diyerek konuşmasına başladı.

ea

STADA ŞENOL GÜNEŞ’İN OLAĞAN VERİLDİ

Konuşmasında kompleks ve stat için belirlenen ismi de ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan “İçinde bulunduğumuz kompleks Şenol Güneş Kompleksi. Alt Şenol Güneş kardeşimizde bize dünya üçüncülüğünü kazandık. Milli takımımızın da yıllardan beri galibiyet ile kaleciliğini, kaptanlığını yaptı. Trabzonspor’un çok kuvvetli olduğu dönemlerde de yeniden kalecisiydi. Arkadaşlarımla yaptığımız değerlendirmeler neticesinde stadın adını da ‘Şenol Güneş Stadı’ yapmaya karar verdik. Biz de güzel bir laf var; ‘Marifet iltifata tabidir. İltifatsız marifet zayidir’ diye. Biz gerçekte bu ülkede emeli olanları, taş üstüne taş koyanları, ödüllendirmesini bilen bir milletiz. Bunun kadri kıymetini bilmenin de huzuru içindeyiz” açıklamasında bulundu.

“TÜRKİYE İLE KATAR ARASINDA BUGÜN 15 ANLAŞMA İMZA ATTIK”

Açılışa katılan Katar Emiri Temim bin Hamed Al Sani ve beraberindeki bakanlar heyetine şükranlarına da sunan Erdoğan “Biz bugün trabzon’da bununla birlikte Türkiye katar arasında yüksek düzeyli bir istişare kurul toplantısı yaptık. Bugüne kadar ne yaptık bundan sonradan neye yapacağız aramızda bunları konuştuk. Bugün burada 15 anlaşmayı imzaladık. Birinci toplantıyı Katar’da yapmıştık 17 imza atmıştık. Bugün de 15 imza attık. 17 uzlaşma yürüyor hemen de burada attığımız imzalar ile yeni adımlar atıyoruz. İnşallah bunlardan Trabzon’da nasibini alacaktır. Hele hele bugün helikopterle Trabzon’un üzerinde dolaşırken, kar batmış dağları dolaşırken kendisi de hayran kaldı. ‘Niye biz burada kayak tesisleri yapmıyorsunuz’ diye de sordu. Temenni ederim ki onlara da kavuşuruz. Onun daha aşağı yapılarını da yapmalıyız emrindeki. Onun için oteller yapmaya da hazırlanmış olduklarının müjdesini de hem verdiler.

etadsad

“KAYSERİ’DEKİ ALÇAK, HAIN BOMBALI SALDIRI SEVİNCİMİZİ GÖLGELEDİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dün Kayseri’de meydana gelen umulan, alçak, hain bombalı saldırı bizim bugünkü sevincimizi gölgeledi” diyerek sürdürdüğü konuşmasında şunları söyledi:

“Bugünkü programımız fazla daha farklıydı. Bugünkü misafir etme faslını bir kenara koyduk. İnşallah bu eğlenceleri ayrı bir zamanda yaparız. ‘Acımıza gölge düşürmeyelim’ dedik. 1,5 yıldır süren yoğun terör eylemleri sebebiyle sevinçlerimizi tat alma ile yaşayamıyoruz. Terörle mücadelemizi aralıksız ve istikrarlı şekilde devam ederken, yatırımlarımızı yapmaya, projelerimizi hayata geçirmeye, hedeflerimize dürüst yürümeye devam edeceğiz. Salı günü Avrasya Tüneli’nin açılışını yapacağız. İstediğiniz değin terör estirin, bu milleti katiyen bölemeyeceksiniz. Ben inanıyorum ancak onlar teröre koştukça benim milletim birliğe koşacak, daha zinde olacağız. Tek birey bunlardan kalmayıncaya dek mücadeleye devam edeceğiz. Şehitlerimizin ve gazilerimizin herkes bu toprakları tekrar tekrar vatanımız haline getirme mücadelemizin beratlarıdır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Erdoğan, yeni stadın hayırlı olması temennisinde bulunarak beraberindekiler ile birlikte stadın başlangıç kurdelasını kesti. Açılış sonrası havai fişek gösterisi ve lazer gösterileri yapıldı.

Açılışa Katar heyetinin yanı sıra Gürcistan’dan gelen davetliler, bakanlar Süleyman Asilzade, Recep Akdağ, Akif Çağatay Kılıç, Mevlüt Çavuşoğlu, Naci Ağbal, Bülent Tüfekçi, Faruk Veciz, Faruk Çelik ve Nihat Zeybekçi, Milli Takımlar teknik direktörü Fatih Terim, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Trabzonspor eski kulüp başkanları, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AKP’li milletvekilleri ile binlerce taraftar katıldı.

eta

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ