Diyanet'ten taksitli umre imkanı - TurkMynet.Com Diyanet'ten taksitli umre imkanı
22.02.2019 - Mynet Sohbet Portalı & Turkmynet.Com

Diyanet’ten taksitli umre imkanı

Diyanet’ten taksitli umre imkanı
Reklam
Rate this post

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2017 yılı umre programı dahilinde tanrısal topraklara gitmek isteyenlere sunacağı taksit imkanı için ilk protokolü imzaladı.

Daha önce yalnızca özel şirketlerde olan taksit imkanını bu sene Diyanet İşleri Başkanlığı da sağlayacak. “Umre Finansmanı Kampanyası” kapsamında ilk protokol Albaraka Türk Katılım Bankası ile imzalandı. 

Buna kadar, bu yıl umreye gitmek isteyen vatandaşlar, ödemelerini ayrım alınmadan 4 ya da 6 taksit taksit ödeyebilecek. 

Umreye gitmek isteyenler kendilerine uygun umre programını belirleyip ilgili bankaya ücretini peşin veya taksitli yatırdıktan sonra, kendisine en yakın müftülüğe artan bir şekilde ya da “http://hac.diyanet.gov.tr” adresinden internet ortamında kaydını yaptırabilecek.

Protokole ilişkin data veren Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Dursun Aygün, “Vatandaşlarımız bu imzalanan protokol çerçevesinde Albaraka Türk’ün herhangi bir şubesine artan bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilecek. Vatandaşlarımıza Türk Lirası üzerinden sabit 6 taksit imkanı sağlanacak. Bu başvuru formu vatandaş açısından koskocoman rahat sağlayacak.” dedi.

Yurttaş nasıl operasyon yapacak?

Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Bülent Taban ise imzalanan protokolle ilgili, vatandaşlardan umre parasının haricinde herhangi bir masraf, ödenti ve kurul alınmayacağını söyledi. 

Taban, kutsal topraklara gitmek için Albaraka Türk’ün taksit imkanından yararlanmak isteyen vatandaşların yapması gerekenleri şöyle sıraladı:

“Vatandaşlar herhangi bir şubemize nüfus cüzdanı, Diyanet İşleri Başkanlığı göre bahşedilen umre programlarının dönemini, fiyatını ve konaklama tipini belirten ‘Tur Güvenlik Kodu’, kazanç belgesi (ücret bordrosu ya da net ücret tutarını gösteren meslek yeri tarafından onaylanmış belge), özgür meslek sahibi kişiler için ücret levhası, onaylı bilanço ve kazanç tablosunu gösteren belgelerle gelecek. Burada kendisine tanımlanan hesap açılacak. Işlem hemen söylenen taksit tutarlarını 6 kere artan bir şekilde ödeme yapacak. Bu şekilde şubede tüm işlemler yapılabilecek.”

Birincil kafile 30 Kasım’da yola çıkacak

Umre ziyareti yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek isteyenler için evraklar 31 Ekim’de başlamıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı vasıtasıyla kutsal topraklara gidecek birincil kafile 30 Kasım’da yola çıkacak.

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ