17.09.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Ersun Yanal’dan yönetime teşekkür

Ersun Yanal’dan yönetime teşekkür

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, bordo-mavili takımı her yerde başarılı günlerine kavuşturmanın çabası içresinde olduklarını belirterek, “Trabzonspor’u her yerde başarılı günlere döndürmek istiyoruz. Dinç ve her zaman yukarıları hedefleyen bir takım oluşturarak, Türk futbolunun kayda değer bir taşını temsil etmesinin çabası içerisindeyiz. Bu mücadele de sonuna kadar devam edecek” dedi. Hesaplı ve yönetsel sorunların bugünün sorunları olmadığını bildiren Yanal, “Idare Heyeti, başkan ve ekibiyle birlikte buna katılan organlar dahil önemli bir uğraş veriliyor. Oradaki mücadelenin içinde olmayı hiç düşünemezdim. Her dakikası stresle yaşanan, bilhassa devre arasında Trabzonspor’un işlevini yapabilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve öteki kurumlarla yapılan görüşmeler fazla kompleks bir meslek. Fakat bunun üstesinden geliniyor ve başarılı olunuyor. Fazla sıcak ve kaynayan bir yer, hakikaten biz bunu şu başlıca değin çok iyi götürdük. En azından hiç bir kırılma, hiç bir alınma olmadan çok bir birbirine güvenen taraflar olarak bugüne dek mükemmel geldiğimizi düşünüyorum. Bundan sonra da çok daha iyi gidecektir. Problem olacağını düşünmüyorum” ifadesini kullandı.

“Yönetim Kurulu ve başkan dirayetli ve istikrarlı bir duruş sergiledi”

Sezon başında 18-19 kişiyle kampa gittiklerini hatırlatan tecrübeli teknik adam, “Yeni transferlerimiz Ağustos ayının 3’ünden sonra gelmeye başladı. bir anda lig başladı. Fakat kayda değer galibiyetlerle başladık. Bir şeylerin iyi gitmeyeceğinin keza tadını hemde kokusunu alabiliyorsunuz. Bunlar bahane yok. Ben ilk olarak bu konuda dirayetli davranıp istikrarlı bir şekilde duruş sergileyen idare kuruluna ve başkana teşekkür ediyorum. Onlar hiç bir şekilde sallanmadı. Camiamız içerisinde akil olan, yanımızda olan ve bizi destekleyen önemli isimler vardı. Akil davrandılar. Onlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Takım olma yolunda var güçleriyle çalıştıklarını belirten Ersun Yanal, “Keza Avrupa hem de Amerika kıtasında önemli isimleri takip ediyoruz. Kendi içimizde üretmeye çalışıyoruz. Yusuf Printer gibi Castillo gibi genç oyuncularımızı oynatıyoruz. Tecrübeli ve tecrübeli oyuncular takıma katıldığında onların aklı da işin içine giriyor. Özellikle biz yolun yarısındayız. Bu takıma ilave olacak ve katılacak, takımı daha da dinç yapacak çok çalışmamız gereken konular var. Hem ilaveler keza de burada kalan oyuncuların geliştirilmesi için fazla yolumuz var” dedi.

“Trabzonspor Türkiye’ye lazım”

Trabzonspor’un Türkiye için önemli bir sosyolojik konum taşıdığını vurgulayan Yanal, sözlerine şöyle devam etti:

“Trabzonspor’un yaptığı başarıları konuşmaya gerek yok. Herkesin bildiği bir konu. Trabzonspor her zaman bunun içinde olmalı. Bundan daha sonra fazla önemli şeylerin anlaşıldığını düşünüyorum. Yöntemlerin ve işlerin fazla değiştiğini de düşünüyorum. Biz bu işin içersinde ne dek oluruz. Gücümüzün yettiği yer neresi olur bilemem. Lakin bu Trabzonspor için fazla manâlı bir başlangıçtır. Gelecek için de güzel günler olmasını diliyorum. Çünkü Trabzonspor keza Türkiye’ye hem de futbola gerekli. Bu konuda hepimizin azıcık daha akil olup birazcık daha takviye olmasını bekliyorum. Camiamız, taraftarımız, futbolcumuz, yöneticimiz, teknik heyetimiz, medyamız bir arada olmadan büyük yokuşları aşamayız.”

“İlla transfer olsun diye transfer yapmayacağız”

Aktarma olsun diye aktarma yapmayacaklarını da belirten teknik adam, “Biz tespit ettiğimiz ve hedefe yöneldiğimiz oyuncular var. Bütün alternatifleri değerlendirip illa transfer yapalım diye bir şey yok. Bunu yapmayacağız. Bu benim stilim de yok. Zaten ben böyle bir transfer politikasını asla benimsemiyorum. Alacağız diye oyuncu olmak bize fazla şey kazandırmayacak. Doğru düşünelim, planladığımız oyuncuyu alalım. Alamıyorsak almayalım. Planladığımız ve yolculuğa gidebileceğimiz adamı almalıyız. Bunu daha öncede böyle yaptık bugünde böyle yapmalıyız. Trabzonspor’un her kuruşu değerlidir. Çünkü tasarruf transferle olur. En büyük açığı verdiğiniz konu transferdir. Biz böyle bir açık verme konusunda çok cimri davranacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ