17.03.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Fenerbahçe’nin ‘skandal’ yorumuna Beşiktaş sessiz

  • Spor
  • 20 KEZ OKUNDU
Fenerbahçe’nin ‘skandal’ yorumuna Beşiktaş sessiz
Rate this post

Fenerbahçe Kulübü başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrası PFDK’nın iki takıma alçak terör saldırısı sebebiyle suç oluşturan vermemesini ‘skandal’ olarak nitelendirdi.

Fenerbahçe Kulübü başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrası PFDK’nın iki takıma, Vodafone Arena stadyumu çevresinde yaşanan alçak terör saldırısı nedeniyle suç oluşturan vermemesini ‘skandal nitelikte bir karar’ olarak değerlendirdi.

Başkan Şimşek’ın laf konusu yazısı kulübün internet sitesi üzerinden yayınladı. Aziz Yıldırım’ın TFF’ye gönderdiği yazı şu şekilde:

“10.12.2016 tarihinde Beşiktaş ve Bursaspor takımları aralarında oynanan Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasında laf konusu takımların taraftarlarının ‘çirkin ve fena tezahüratı’ sebebiyle her iki kulüp de TFF Hukuk Kurulu kadar 13.12.2016 tarihinde FDT’nin 53.maddesi gereğince ve ‘saha olayları’ nedeniyle FDT’nin 52. maddesi gereğince PFDK’ya sevk edilmişlerdir.

PFDK 15.12.2016 tarihli toplantıda her iki kulübün taraftarlarının niçin olduğu ‘saha olayları’ ve ‘çirkin ve fena tezahürat’ sebebiyle canice tayinine yer olmadığına karar vermiştir. PFDK’nın laf konusu kararının gerekçesinin müsabakadan daha sonra Vodofone Arena civarında meydana gelen elim terör olayı olduğu basında yer almıştır.

Bu kararın arkasında basında; adaleti sağlamakla görevlendirilen TFF’nin yöneticilerinin bu durumun vicdanları rahatsız edebileceğini değerlendirdikleri ve bu değerlendirme sonucunda TFF Hukuk Kurulunun PFDK kadar bahşedilen karara aleyhinde TFF Tahkim Kuruluna itirazda bulunduğuna ilişkin haberler çıkmıştır.

TFF.org’da yayınlanan 29.12.2016 tarihli TFF Tahkim Kurulu Toplantı tutanağında TFF Hukuk Kurulu tarafından yapılan söz konusu başvurunun akibeti ile alakalı olarak her hangi bir hususa rastlantı edilememiştir. Ilk Olarak PFDK’nın ‘skandal nitelikte’ bu kararı ile alakalı olarak PFDK Başkan ve Üyeleri hakkında bir tasarrufunuzun bulunup bulunmadığı, bulunulmuş ise bu tasarrufunuzun mahiyetini, TFF Hukuk Kurulu göre PFDK’nın 15.12.2016 tarihli kararına aleyhinde bir başvurunun yapılıp yapılmadığı, bir kullanım yapılmadıysa yapılmama nedeninin, bir tatbik yapıldıysa laf konusu başvurunun akıbetinin tarafımıza bildirilmesini hürmet ile arz ederiz.

Ayrıca PFDK ve TFF Tahkim Kurulu ilk önce almak üzere TFF Hukuk Organlarının; bir bölümü Demirören Gurubuna alt şirketlerde geçmişte ve/ya da halen çalışmakta olan hukukçulardan, bir bölümünün ise Beşiktaş Kulübünde atama yapmış şahısların yakın akrabaları olan hukukçulardan oluştuğu futbol kamuoyu göre bilinen bir gerçektir. Bu kişiler ile oluşan kurulların tarafsızlığı ve kararlarının adaletli olup olmadığı noktasında önemli endişeler taşıdığımızı bilmenizi isteriz. Yukarıdaki durum da bu endişemizi doğrulayan en keskin olaylardan birisidir. bu nedenle yazımız içeriği talebimizin bu endişemiz çerçevesinde değerlendirilmesi en büyük beklentimizdir.”

BEŞİKTAŞ SESSİZ

Fenerbahçe’nin TFF’ye yolladığı yazıyla ilgili olarak Beşiktaş cephesinden herhangi bir yanıt gelmedi.

Beşiktaş ile Bursaspor arasında oynanan tesadüf ardından Vodafone Arena’nın yakınında yaşanan alçak terör saldırısı ardından, PFDK’ya sevk edilen iki takıma da cinayet verilmemesine karar verilmişti. Fenerbahçe, bu kararı ‘skandal’ olarak tanımlarken, Beşiktaş cephesinden herhangi bir izah etme veya yanıt gelmedi. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın, bu cins açıklamalara yanıt verilmemesi konusunda yöneticileri daha önce uyardığı, bu konuda da benzer tutumun sergileneceği öğrenildi.

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ