17.03.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Her eleştiriye tahammülüm var ama…

Her eleştiriye tahammülüm var ama…
Rate this post

Geçtiğimiz günlerde yayımladığı videoyla anayasa referandumunda ’evet’ diyeceğinin açıklayan Barcelona ve Milli Takım’ın başarılı oyuncularından Arda Turan’a yardım verenlerin yanı sıra eleştirenler de olmuştu. Kendisine yöneltilen bu eleştirilere cevap veren Turan, “Her eleştiriye tahammülüm var fakat vatan sevgime, bayrağıma olan aşkıma yapılan hakarete tahammülüm değil” ifadelerini kullandı.

Arda Turan’ın sosyal ağ hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

“Saat birazcık geç biliyorum fakat tam da acilen anlatmak istediğim şeyler var. Geçenlerde yeni anayasa referandumu ile ilgili, kimseyi kırmadan, birey olma hakkımı kullanarak, özgürlük irademle fikrimi belirttim. Demokrasinin esas ve zorunlu şartlarından biridir; fikrini tanımlamak. İşin teknik tarafı siyasi bir tartışmadır; ben bu ülkenin bir vatandaşı olarak, sadece görüşümü belirttim. Bu konu üzerinden, Atatürk ve vatan sevgimi amaç alan ithamlara maruz kaldım. Ilk Önce söylemek isterim ancak benim bu ülkeye ve Atatürk’e olan sevgimi, mesnetsiz ithamlarla sorgulamak ve değerlendirmek, kimsenin haddi değildir.

“HER ELEŞTİRİYE TAHAMMÜLÜM VAR FAKAT…”

Ben Atatürk ilkelerini ve inandığım doğrularımı hayatımın her saniyesinde uygulamaya çalışan biriyim. Onun bize hediye ettiği bayramların, dünyanın her tarafında, onlarca coğrafyada, onlarca dilde kutlanmasına ve hatırlanmasına vesile olmuş biriyim bununla beraber. Defalarca bayrağımızı, milyarların gözü önünde, Avrupa’nın ve dünyanın en büyük stadyumlarında sırtımda gururla taşıdım. Tenkit hakkını kullanmak yerine bana hakaret eden, beni vatan hainliğiyle suçlayanlara, üstteki bilgileri andırmak isterim. Ben 11 yaşında Bayrampaşa’dan çıktım. Ben hiçbir şeyi illa insanlar beni sevsin diye yapmadım. Lakin ben hep fazla sevdim; ülkemi, bayrağımı, takımımı, insanları, hayatı. Hayatım her tarafında devletin herhangi bir kurumundan ya da kişisinden ne tek bir şey istedim, ne de kendime üstünlük sağladım. Benim vicdanım sıcacık, bağımsızlık ve hürdür. İnandığım doğruları daima söyledim, söylemeye de devam edeceğim. Ben bu ülkenin her bireyini; annem gibi, babam gibi, kardeşim gibi sevdim, sevmeye de devam edeceğim. Her eleştiriye tahammülüm var ama vatan sevgime, bayrağıma olan aşkıma yapılan hakarete tahammülüm yok. Bu yaşam bana; benim gibi olmayanlarla, benim gibi düşünmeyenlerle birlikte uzlaştırma içinde yaşamayı öğretti. Hepsinin başımın üzerinde yeri var. Bu ülke benim sevdam. Baştan andırmak istedim. Sevgiyle, saygıyla ve de mutlulukla…”

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ