17.03.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

İkinci umreye ek vergi kaldırıldı

İkinci umreye ek vergi kaldırıldı
Rate this post

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Dursun Aygün, Suudi Arabistan’ın 3 yılda ikinci defa umreye gidecekler için getirdiği 2 bin riyal ilave verginin kaldırıldığını bildirdi.

Aygün, yaptığı açıklamada, bir aydan bu yandan daha önce umreye gitmiş ve her yerde gitmek isteyen vatandaşlardan 2 bin riyal civarında ilave bir ücret alındığını hatırlattı.

“Dün Suudi Arabistan’dan ilgililer bizi arayıp müjde verdiler. Bu vergilerin artık alınmayacağını ifade ettiler.” diyen Aygün, sistem üzerinden yaptıkları kontrollere tarafından birkaç gün önce, daha önce umreye gitmiş olan vatandaşların bilgileri girildiğinde karşılarına çıkan ek verginin bugün itibarıyla çıkmadığını kaydetti.

Bu sene itibarıyla ek verginin kaldırılmış olduğunu açıklayan Aygün, bundan dolayı tatmin duyduklarını söyledi. 

Aygün, “Diyanet İşleri Başkanımız, bizzat bu verginin kaldırılması hususunda Hac Bakanlığı’na doğrudan bir yazı yazdı. İlgililerle görüşüldü. Bizim de buradaki Suudi Arabistan’ın Sayın Büyükelçisiyle yoğun çalışmalarımız olmuştu. Devletimizin de bu yönde fazla güzel girişimleri oldu. Sonuç itibarıyla bu ücret kalktı. Vatandaşlarımız bundan böyle sıcacık bir şekilde, daha önce gittiğini de dikkate almaksızın müracaatlarını yapabilirler.” dedi. 

“Ücret parası ödeyenler geri alacak”

Umreye dışarı giden vatandaşlardan son bir ay içinde Suudi Arabistan’ın aldığı verginin geri alınması konusuna ilişkin ise Aygün, “Biz arkadaşlarımızla çalıştık. Bu şekilde aidat ödemek suretiyle umreye giden 130, 140 civarında vatandaşımız var. Suudi Arabistan’da ilgili yetkililerle görüşeceğiz. Eğer ödedikleri vergileri, yeniden almamız mümkünse alıp vatandaşlarımıza iade edeceğiz.” diye konuştu. 

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ