29.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Kars buz tuttu

Kars buz tuttu
Rate this post

Kars şehir merkezinde Sibirya soğukları etkin olmaya devam ediyor. Kentte gece en az hava sıcaklığı eksi 25 derece olurken, sabahleyin saatlerinde termometreler eksi 20’yi gösterdi. Soğuk havanın etkili olduğu Kars’ta ilginç görüntüler de çıktı. İstasyon Mahallesinde 5 katlı bir apartmanın doğalgaz kombi borularından damlayan sudan yaklaşık 2 metrelik buz dikit oluştu.

Kentte soğuk ve kırağıdan nedeniyle ağaçlar da beyaz örtüye büründü. Sıcaklığın mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede, rüzgarın ise güneyli yönlerden hafif eseceği öngörülüyor. Gün içinde en yüksek hava sıcaklıklarının Erzincan’da 3, Erzurum, Kars, Iğdır ve Ağrı’da eksi 5, Ardahan’da ise eksi 8 derece olması bekleniyor.

Kar kalınlıkları Ağrı’da 47, Erzurum’da 28, Kars’ta 17, Ardahan’da 15, Iğdır’da 8 santimetre ölçüldü. Yetkililer, alan genelinde özellikle sabah ve gece beklenen kaslı buzlanma, don, yer yer sis ve pusa karşısında vatandaşları tedbirli davranmaları konusunda uyardı.

öte taraftan, bölgede gece minimum hava sıcaklıkları, sıfırın altında edinmek üzere Kars ve Ardahan’da 25, Erzurum ve Ağrı’da 20, Iğdır’da 13 ve Erzincan’da 6 derece ölçüldü. 

Işık Çapanoğlu

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuşturBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ