13.05.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Kayserideki terör saldırısında yeni gelişme

Kayserideki terör saldırısında yeni gelişme

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Kayseri’de 14 askerin şehit olduğu bombalı saldırıda kullanılan Şanlıurfa plakalı aracın ruhsat sahibinin oğlunun Burdur MAKÜ’de okuduğunun saptama edildiğini bildirdi. Doğan, ruhsat sahibinin oğlu ile üç arkadaşının gözaltına alındığını kaydetti.

Doğan, “Kayseri’de PKK terör örgütü kadar yapılan terör saldırısında kullanılan Şanlıurfa plakalı aracın ruhsat sahibinin oğlunun MAKÜ’de öğrenci olduğu, emniyet birimlerince PKK terör örgütüne müzahir isimlerden olduğu tanıdık, tekrar benzer şekilde terör örgütüne müzahir isimlerden olan arkadaşlarıyla iletişim halinde olduğu tespit edilen 4 öğrenci hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca bahşedilen talimatlar üzerine arama ve gözaltı işlemi uygulanmıştır” dedi.

Başsavcı Doğan, elde edilen deliller neticesinde şüphelilerden bir tanesinin terör örgütü propagandası yerine getirmek suçundan tutuklandığını, diğer 3 şüphelinin adli kontrol şartıyla özgür bırakıldığını belirtti.
Burdur’da askerliğini yapan bir askerin de PKK terör örgütü propagandası yaptığının saptama edildiğini bildiren Doğan, “Kesin Olmayan asker hakkında yapılan soruşturmada, şüphelinin PKK terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilerek Cumhuriyet Başsavcılığımızca yapılan soruşturma sonucunda çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca Burdur’da PKK ile birlikte bütün terör örgütlerine karşın soruşturmalar, incelemeler aralıksız bir şekilde devam ettirilmektedir. Bu konuda kolluk birimlerine araştırma yapması, suç ve suçluların tespiti ve güvenlik yönünden tüm tedbirlerin alınması için zorunlu açıklamalar verilmektedir” ifadelerini kaydetti. 

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ