04.03.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Kayserili çiftin dördüz çocuk şaşkınlığı

Kayserili çiftin dördüz çocuk şaşkınlığı

Kayseri’deki özel bir hastanede doğumu gerçekleştiren Kadın Doğum Uzmanı Op.Dr. Hakan Kaya 20 yıla yakın Kadın Doğum Uzmanı olarak ödev yaptığını ve meslek hayatında ilk kere dördüz doğumu ameliyatı gerçekleştirdiğini söyledi. Op. Dr. Kaya, “Hasta takriben 2 yıllık evli olan daha önceki süreçte 3 hamilelik kaybı olan bir hastamız. Bana geldiklerinde hamilelik istediklerini ama canlı gebeliklerinin olmadığını söylemişlerdi. Bunun üzerine yaptığımız araştırmalarda hastada kan pıhtılaşması bozukluğu saptama ettik. Bununla ilgili tedavi uyguladık” diye konuştu.

Op.Dr. Atmaca, “Hem hastanın yumurtlama bozukluğu vardı. Ona dönük olarak hap tedavisi verdik. Neticesinde dördüz hamilelik oldu. Dördüz gebeliklerin genel olarak düşükle sonuçlanması nedeniyle aileye birkaç tanesini sonlandırabileceğimizi diğerlerinin canlı devam edebileceği yöntemi olduğunu söylememize karşın, dördünün de devam etmesini istediler. Bu şekilde peşine düşüp takip ettik. Dördüz gebeliklerin ileriki haftalara kadar gelmesi zordur. Yaklaşık 28. Haftaya geldiğinde doğum eğiliminin başlaması üstüne de sezaryen ile dördüz gebeliklerin sağlıklı bir şekilde doğumunu gerçekleştirmiş olduk. Bebekler iki kız ve iki erkek olarak dünyaya geldi. Dördü de dinç ve yaklaşık 800 gram ile 1200 gram aralarında ağırlıkları mevcut” dedi.
27 yaşındaki baba Milazım Atmaca eşi Zeynep ile 3 yıldır evli olduklarını belirterek “Eşim hamile kalıyordu ama aralıksız düşük oluyordu. Hekim Hakan Bey’in doğruca bir yerlere kadar gelebildik. Mutluyuz, mutluluğumuzu herkesle paylaşmak isteriz. Rabbim herkese nasip etsin. Fazla güzel bir duygu” dedi. Milazım Atmaca, çocukların isimlerini aile büyüklerinin koyacağını söyleyerek, “Ilk kere bir çocuğumuz oldu o da şansımıza dördüz oldu. Bunun şaşkınlığı içindeyiz” dedi.

Milazım Atmaca, “Cumhurbaşkanımız en az 3 çocuk yapın çağrısında bulunuyordu. Bizim dördüz çocuklarımız oldu. şu anda onların bez ve mama masraflarını nasıl karşılayacağımı düşünüyorum. Dün bez almaya gittim 150 TL para verdim. Yetkililerin de bize bu konularda yardımcı olmalarını bekliyoruz” diye konuştu. 

Alparslan Ötüken

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ