01.04.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Kenetlenirse başarır

Kenetlenirse başarır

Galatasaraylı taraftarların bu günlerde takımları için müşterek görüşü altyapılar antrenörü Riekerink ile şampiyonluğun kuvvet olduğu yönünde. Ama takımın başarısı için hocanın yanı sıra yönetimin etkisi de önemlidir. 2007-08 sezonunun bitimine 6 hafta kala Feldkamp istifa etmiş, takımın başına Cevat Güler getirilmiş, Galatasaray kazanan olmuştu. Dönemin yöneticileri Adnan Polat ile Adnan Sezgin, Güler’e fazla muavin olmuştu. Riekerink’in takımın başına getirilmesinin nedeni belirli gerçekten. Oysa yarışmacı bir öğretmen yerine yetiştirici bir teknik adamla çalışmanın sıkıntısını yaşadı sarı kırmızılılar birincil yarıda.

Hocanın tüm iyi niyetine karşın istenen başarıyı göremedi taraftarlar. Birincil 11’ini oluşturmada futbol sorumlusu Sayın Levent Nazifoğlu, özelliklle Sayın Alp Yalman’nın ciddi etkisi olduğu biliniyor. Riekerink ile topa daha fazla sahip olmayı isteyen bir yapıya bürünen Galatasaray, temposunu azıcık arttırıp daha dikine oynamayı başarırsa şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olur. Tüm olumsuzluklara karşın Galatasaray’ın devreyi liderin 3 puan getisinde bitirdi.

İkinci yarıda iyi futboldan fazla skor ön plana çıkacaktır. Burada da deneyim devreye girecektir. Muslera, Selçuk, Sneijder, Eren gibi deneyimli ayakların yanı sıra Bruma gibi genç ve başarıya aç bir oyuncunun kadroda olması Galatasaray’ın en büyük avantajlarından biridir. Hem her futbolcu sahada yükümlülük almalı, kendiistatistiklerini için değil, ekip  için çaba etmeli. Üstünlük yarışında takımının peşinde kenetlenen taraftar ve camia bir adım öne çıkacaktır. Galatasaray yöneticileri de taraftarları da bunu en iyi bilenlerdendir.

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ