Lazer Epilasyon tecrübelerim - TurkMynet.Com Lazer Epilasyon tecrübelerim
26.03.2019 - Mynet Sohbet Portalı & Turkmynet.Com

Lazer Epilasyon tecrübelerim

  • Kadın - Yaşam
  • 02 Ocak 2017
  • Lazer Epilasyon tecrübelerim için yorumlar kapalı
  • 13 KEZ OKUNDU
Lazer Epilasyon tecrübelerim
Reklam
Rate this post

Size bu konuyla ilgili çok uzun mazisi olan biri olarak diyebilirim fakat ;

1- Alexandrite ya da Diode lazer yaptırın çünkü bunlar hakkında bir fazla literatür okudum. Okuduklarım hastane araştırmalarıydı ve en etkili yöntemlerin bunların olduğu tespit edilmiştir. İngilizceniz yeterliyse internette bununla ilgili tezler arayın.

2- Melanin ayrıca cilde hemde kıla rengini veren maddenin adıdır. Melanin lazerin ısı enerjisini kıl köküne ulaştırır. Yani kıl ne dek koyu ve kalın ise o derece iyi sonuç alabileceksiniz. Bu yüzden lazerin ince tüylerde ya tedavisi çok uzun sürecektir ya da hiç etkisi olmayacaktır.

3- Ten renginiz ne değin açıksa yani melanin ne kadar az ise lazer kılları o kadar iyi görecektir. Çünkü lazer ışınları cildi ve kılları birbirine karıştırmayacaktır. Açık tenlerde bu yüzden yanık oluşma ihtimali daha düşüktür.

4- Seans aralıkları fazla manâlı yüzde oysa kıllarda 4 hafta gibi. Vücutta oysa kıllarda 6-8 hafta arası. Çünkü bu bahsettiğim haftalarda kıllar yeni çıkmaya başlıyor. O hatıra kaçırdınız mı lazer o kökleri yaksa ve o kıllar dökülse bile etkisi olmayacaktır.

Benim bacaklarda 1. ve 2. seans arası 10 hafta 2. ve 3. arası 12 hafta , 3. ve 4. arası. 14 hafta, 4. ve 5. arası 15 hafta olmuştur. Seans aralıkları uzatılır çünkü kılın uzatma kabiliyeti gitgide azalır.

Beden bölgesinde her 4 haftaya lazer yapan birileri varsa kesin olun ama para tuzağıdır…

5- Hormonal bozukluğunuz varsa boşuna ümitlenmeyin 🙁

6- Hamilelikte veya daha sonrasında hormonal değişikten nedeniyle derece derece her tarafta çıkabilir lakin asla hepsi çıkmayacaktır. Buna da razı olun artık.

7- Yüze sakın jilet vurup ince tüyleri beslemeyin! Bir bitkiyi ne değin yolarsan öyle dağılır o toprakta. Fazla göze batanları bir bir makasla kırpın.

8- Yanık oluşursa hemencecik Aloe Veralı jel ya da cilt yatıştırıcı bir krem sürün.

9- Cisim; her hücresiyle her zaman yenilenen-yenilenebilen birşeydir. Kılların zaman içerisinde çıkma ihtimali var. Aşırı hormonel bozukluğunuz yahut asla ve asla tümü çıkmayacaktır.

Bana gelince..

Koltukaltı son seansımı en son bütün 2 yıl önce yaptırmıştım. Bugün… sadece 3-5 kıl var. ara sıra jiletledim de ağda makinayla aldım da o ufak kılları fakat hiçbir şey olmadı… Asla çoğalmadı. Fazla mutluyum. Merak edenler varsa Light Sheer Diode lazer yaptırmıştım…

Bacaklarım fazla kıllıydı erkek kardeşimle emrindeki yana tutunca bacaklarımızı gülüşüyorduk 🙂 Acilen fazla azaldı inceldiler incecikler fakat çıkıyorlar. Tahminimce 8 seansta biterler ama bir kıl kökünden 3-4 kılın birden çıktığını düşünürsek normal bir seans sayısı! Diode lazer yaptırıyorum iki hafta önce 5 seansımı yaptırdım 50kJ ile fazla yüksek bir dozaj azıcık düşük olabilir gerçekten bazı yanıklarım oluyr… Katiyen 30kJ den düşük yaptırmayın bacaklarınızı Light Sheer Diode lazer ile!!!

Genital bölgeme gelince.. Her tarafını yaptırıyorum.. Ön arkadaki daha alçak üstteki 🙂 Çok memnunum nihayet kıl batmalarından kurtuldum meydana çıkan tüyler yumuşacık. 3. Seansımı yaptırdım bir kaç gün önce. Kaç seans giderim tahminim değil doğrusu. Alexandrite ile yaptırıyorum bunu. İki lazer kıyas olabilmek adına..

Şunu diyebilirim fakat alexandrite in tene temas etmemesi çok hoş bir durum… Dalga uzunluğu daha yüksek olan Diode in de jel ile kullanmasını öğüt ederim çünki hem daha eksik yanık oluşuyor kıllar tene yapışmıyor hemde seans daha seri bitiyor..

bu vesileyle ufak tefek kabuklanmalar iz bırakmadığı sürece normaldir.

Yaptırmak isteyen veya yaptırıp da umudu bitkin olan arkadaşlara belirttiğim noktaları dikkate almalarını rica ederim. Muhakkak ve kuşkusuz kendinizi bu işin ehline bırakın. Size sorularınızı cevaplayamayan veya lâf anlamaz gelen birine güvenmeyin ve en önemlisi araştırın. Araştırırken güvenilir kaynakları seçin. Mutlaka hijyenik ve doktor kontrolünde yaptırın. Elinde cihaz olan her merkez ve herkes bu konuda ehil değildir unutmayın.

Asla vazgeçmeyin, kadını bayan yapan bakımdır.

Eşsiz içeriktir, kaynak gösterilmeden paylaşılamaz ! Pomelo’ye desteğinden dolayi teşekkür ederiz !

Konu : Lazer Epilasyon, İğneli Epilasyon

Kadınlar Kulübü Lazer Epilasyon kullanıcı yorumları için tıklayınız

Lazer Epilasyon Hakkinda Önerileriniz,Sorulariniz ,Sorunlariniz

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ