29.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Moda’da Giyilebilir Teknoloji Devrimi

Moda’da Giyilebilir Teknoloji Devrimi
Rate this post

Giyilebilir teknoloji moda ile birleşti

Intel Ar-Ge Merkezi’nde akıllı çiplerle geliştirilen tasarımlar yaratan Ezra-Tuba Çetin’in İlkbahar/Yaz 2015 Haute Couture koleksiyonu “BEGINNING” 20 Kasım Perşembe, saat 20:00’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde…

2006’dan bu yanlamasına Paris ve Milano gibi modanın başkentlerinde hazır giyim ve couture koleksiyonlarını sunmakta olan Ezra -Tuba ÇETİN, couture markaları “ezra+tuba Atelier”in İlkbahar/Yaz 2015 Couture koleksiyonunu moda severlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

20 Kasım Perşembe günü saat 20:00’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan defileyi 3 gün sürecek olan “Fashionist” Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı takip edecek.

İlkbahar/Yaz 2015 koleksiyonlarında, giyilebilir teknolojiyi yaratmak ve kendi tasarımlarına hafıza katabilmek nedeniyle Intel Ar-Ge Merkezi’nde zeki çiplerle geliştirilen tasarımlar yaratan Ezra-Tuba Çetin, yakın gelecekte jurnal hayatımızın içerisinde yer alacak “Giyilebilir Teknoloji” ile Türkiye’de bir ilke imza attılar.

EZRA-TUBA, INTEL VE ASUS iş birliği ile hayata geçirilen “Moda ve Teknoloji” projesinin son ayağı olan “BEGINNING” koleksiyonundaki her parça özel olarak tasarlanıp, Teknoloji ile birleştirilerek bitmiş yorumlandı. Özel tekstil kumaşlar ile ipekli ve taş işleme detaylardan oluşan koleksiyonun tasarım aşamasının arkasında el işlemelerinin uygulanması 6 ay sürdü. Defilede, bir kelebeğin kanat çırpmasıyla bütün dünyanın değişebileceği ve geleceğin teknoloji ile şekillenip modanın da bu dönüşüme ayak uyguracağı vurgulandı. Koleksiyonda yer alan bir takım parçalar ise INTEL akıllı çip desteği ile hareket eden, beden ısısını ve hava durumunu algılayan geleceğin teknolojik kıyafetleri şeklinde tasarlandı. 

Ezra-Tuba Çetin: “Hayata geçirdiğimiz “BEGINNING” koleksiyonu ile “Moda ve Teknoloji” yolculuğumuzun başlangıcı olan tasarım hikayemizi anlatıyoruz”

2015 İlkbahar-Yaz sezonu için hazırladıkları “BEGINNING” koleksiyonu ile teknoloji des-tekli tasarımlarının açılış hikayesini anlatan meşhur Türk modacılar Ezra-Tuba Çetin, koleksiyon ile ilgili olarak şunları söyledi: “Artık tasarım süreçlerimizde ileri teknoloji kullanıyoruz. Tasarımlarımızda bize ilham kaynağı olan her hatıra, her mekânı, her objeyi yakalayıp hemencecik çizgilerimize yansıtıyoruz ve bu bizi bambaşka kılıyor. Intel ve Asus ile başlattığımız iş birliği sonucunda “Moda ve Teknoloji”nin hayatımızın ne dek içinde olduğunu bir kere daha vurgulamış olduk. Biz tasarımlarımızda teknolojiden hiçbir zaman vazgeçemiyoruz. Defilede Asus Zenfone telefonlarla hazırlanan viral videolar ise Youtube ve televizyon kanallarında yayınlanmaya hazırlanıyor. INTEL ve ASUS ile teknolojiyi hayatımızın her anına yerleştirdik, gelecek projelerimizle birlikte her anımızı paylaşmak ve üretmeye devam etmek istiyoruz”

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ