03.04.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Reina katliamcısı konuşmak için bakın ne istedi?

Reina katliamcısı konuşmak için bakın ne istedi?

Örgütte çabuk yükselerek emir yardımcısı olan Masharipov’un El Kural ve Taliban’dan eğitim olmak üzere Afganistan’a bu örgütün talimatıyla gittiği tespit edildi.

2011-2012 yılları arası burada silah eğitimi alan teröristin sonra örgütteki dikte yardımcılığından azledildi. Söz konusu hareket, 2015 yılında DEAŞ’a bağlılığını açıklamıştı.

SALDIRIYA O İKNA ETMİŞ

Özbekistan İslami Hareketi üyesiyken DEAŞ’a katılan teröristin, katliama uzanan bağlantılarında kritik bir ad daha deşifre oldu. İstihbarat kaynaklarının tespitlerine tarafından bu ad Ebu Cihad. DEAŞ’ta emirlik görevinde olan Ebu Cihad’ın, Masharipov’u Türkiye’ye hücum için ikna eden ve hazırlayan ad olduğu belirtildi. Masharipov’un Ebu Cihad’la birçok kere irtibat kurduğu saptandı. Teröristin telefonunda Ebu Cihad’la mülâkat metinlerine rastlandı. Ebu Cihad’ın açık kimliği araştırılıyor.

ÇOCUĞU HEP AKLINDA

SIRASI GELMIŞKEN Reina katilinin İstanbul TEM Şube’deki sorgusu sürüyor. Terörist, ön sorgusunda polise çarpıcı bilgiler veriyor. Dikkat çeken bir detaylar ise, teröristin polise sürekli çocuğundan bahsediyor olması. Edinilen bilgilere tarafından terörist, polislerden erkek çocuğunu bir an önce bulmalarını isteyerek, “Çocuğumu bulun, data paylaşımını hızlandırayım” dedi. DEAŞ kuryelerince Pendik’e götürüldüğü bahis edilen çocuk, bazı adreslere yapılan baskınlara karşın hemen şimdi bulunamadı.

Camiye atak için keşif yapmışlar DEAŞ’a karşın son operasyonlarda tutuklanan 15 canlı bombanın ardındaki, İstanbul’da adliyeye sevk edilen 28 DEAŞ militanı daha tutuklandı. Teröristlerin Sultanbeyli Gölet mevkiinde çocukları örgüte alıştırmak için kanunsuz bir mescit kurduğu ve Halkalı’da ise Caferilerin gittiği camilerde saldırı için buluş yaptıkları ortaya çıktı. Buluş yaptığı belirlenen esir teröristlerden S.S.A.’nın, daha önce cezaevine gönderilen DEAŞ’lı 3 canlı bombayla irtibatı tespit edildi.

YENİ ŞAFAK

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ