29.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Saçı ve cildi canlı tutan besinler

Saçı ve cildi canlı tutan besinler
Rate this post

Çiğ tüketilen besinleri yiyerek güzelleşebilirsiniz. Bu besinler, saçınızı ve cildinizi güçlendirerek, bakım yapar.

Söze hemen, ‘aman sakın yanlış anlamayın!’ diyerek başlayalım; çünkü ‘yiyerek güzelleşin’ derken, dilediğinizi yemenizi ve bu şekilde güzelleşmenizi kastetmiyoruz. Sizi doğru ve dıştan güzelleştirecek, uzmanların özellikle ham olarak tüketmenizi önerdikleri bir takım besinlerden bahsediyoruz. Bazı besinlerin, bilhassa çiğ olarak tüketilmeleri halinde ayrıca afiyet hem de çekicilik kaynağı olduklarını vurgulayan uzmanların verdikleri bilgilere tarafından, içerdikleri silikon ve sülfür ile herkes iyi birer enerji kaynağı olan bu besinler, bununla beraber vücudu arındırarak, cilt ve saç güzelliğine katkıda bulunma yeteneğine sahip.

İşte bu besinler ve özellikleri:

Papaya: İçeriğindeki doğal enzim ve amino asit tamamen, beyindeki mutluluk hormonunu arttırır.

Salatalık: Karaciğeri ve böbrekleri çalıştırarak, idrarla birlikte vücuttaki üre asidi ve ürat tuzlarını eritip dışarı atılmasını sağlar. İçeriğindeki kükürt kanı temizler, ciltteki ter bezlerini çalıştırır, bol vitamin ve madeni madde vererek cildin taze ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Hindistan cevizi: ’Lauric asit’ adında, nadir bulunan bir madde içerir. Bu madde, vücudun bulaşıcı hastalıklara ve virüslere karşı direncini arttırır.

Keten tohumu: Yüksek oranda çoklu doymamış yağ asitleri, düşük oranda dolu yağ asiti, yüksek oranda lifle birlikte çokça potasyum, magnezyum, demir, bakır, çinko ve değişik vitaminler içerir. Kanserden kabızlığa, öksürük ve ses kısıklığından sedef hastalığına değin çok geniş bir tesir alanı bulunmaktadır.

Zeytin: Safrayı arttırıp, karaciğeri çalıştırır. Karaciğer ağrılarını keser. Yaprakları ve kabukları, yüksek tansiyonu ve kandaki şeker miktarını düşürür.

Roka: Roka yaprakları daha çok sonbahar ve kış aylarında salata olarak kullanılır. İştah açıcı, uyarıcı, şiddet verici ve öksürük kesici özelliği vardır. Tohumları da benzer etkileri gösterir. Afrodizyak özelliği mevcuttur.

Turp: Bol C vitamini, iyot ve kükürt içerir. Karaciğeri ve mideyi çalıştırır, böbreklerdeki kum ve taşı döker, cildi güzelleştirir. Uzmanlar, turpun bağırsakları dezenfekte ettiğini, akşam yenilen turp ya da içilen bir kadeh turp suyunun mükemmel uyku verdiğini söylüyor.

Cidinizi yaşlandıran yiyecekler

Margarin: Kahvaltı ve kızartma yağı olarak sofralarda yer verdiğimiz margarindeki dolu yağ asitleri cilt hücrelerine hasar veriyor ve vücutta yağ olarak depolanıyor, kısacası şişmanlatıyor.

Kahve: Ensülin oranını artırdığı için cilde zarar veriyor. Keza gerginlik hormonu kortizolü harekete geçiriyor.

Havuç: Havuç, muz, üzüm ve mango gibi meyve ve sebze türleri, yüksek glisemik indeksleri dolayısıyla Perricone’nin yasaklı listesinde yer alıyor. Glisemik indeks, kan şekerinin bir öğünde ne dek arttığını gösteriyor.

Portakal: Her ne kadar vitamin açısından yüksek bir meyve olsa da şekeri yükseltmesiyle de biliniyor. Bu yüzden sağlıklı C vitamini alabileceğimiz meyveler elma ve limon.

Pizza: Pizzadaki karbonhidrat yağ yakımını engelliyor. Lakin haftada bir kere yemek zarar vermiyor.

• Alkol alımı cildi yaşlandırıyor

• Şekerli besinler kana çabucak karışır, ve sizi ivedi yaşlandırır.

• Kırmızı et de cildinize hasar verir.

• Kızartmalardan uzak durun.

• Tuzdan olabildiğince uzaktan durun.

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ