29.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Sarkık deri için sıkılaştırma maskesi

Sarkık deri için sıkılaştırma maskesi
Rate this post

Yüzünüzdeki sarkık deri için iyi gelecek 3 hoş maske tarifi… Sıkı ve dinç bir yüze sahip olmak birçok vakit yaşam tarzı alışkanlıklarımıza, genetiğe ve yerinde bir diyete bağlıdır.

Ne yaparsak yapalım zamanı durduramasak da, yine de gevşek, zarar görmüş veya yaşlanmış cildin etkilerini en azından eksilmek için hazırlayabileceğimiz bazı konut yapımı maskeler var. Bu makalede cildinizi sıkılaştırmak için üç farklı konut yapımı maskeyi betimleme edeceğiz!

Yüz Sıkılığı için Ev Yapımı Maskeler

1. Havuç ve Portakal Maskesi

cilt_sikilastirma_maskesi

 

Bu hazırlaması fazla basit olan ve oldukça etkili olan bir maskedir. Havuç ve portakal, içerdikleri yüksek miktarda antioksidan bazlı maddeler, beta-karoten, vitaminler, mineraller ve vücudunuzun ihtiyacı olan nemlendirme bir uçtan bir uca gevşeklikle savaşmada iyi netice sağlar. Bu ikisini bir yüz maskesinde kombine ederek iyi sonuçlar elde edersiniz. Bunu haftada üç kez sabahtan uygulayın.

Nelere ihtiyacım olacak?

Bir adet havuç Portakal suyu Bir çorba kaşığı bal

Nasıl hazırlayacağım?

ilk olarak havucu yıkayın ve ufak parçalara doğrayın. Arkasından bunu portakal suyuyla birlikte blendıra koyun. Ayrıntılarıyla karışmış bir su elde etmeye çalışın. Son olarak buna bir çorba kaşığı bal ekleyin. Arkasında bu portakal ve havuç karışımını bir fincana boşaltın ve buna pamuk bandırarak özellikle gevşekliğin görüldüğü kısımlara uygulayın; bu bölgeler boyununuz, çeneniz, yanaklarınız olabilir… Bu maskeyi yüzünüzde 20 dakika bekletin ve peşinde soğuk suyla yıkayın.

2. Domates ve Limon Maskesi

deri_Sarkmasi_sikilastirma_maskesi

 

Bunu cümbür cemaat bilir: yüzünüzdeki cilt vücudunuzun geri kalanındaki deriden farklıdır. Bu daha hassastır, daha incedir ve elementlerin etkisine karşı daha az korumaya sahiptir. Onu gözetmek için iyi perhiz ve birazcık alıştırma içeren birkaç iyi yaşam biçimi alışkanlığına sahip olmanız gerekir. Ayrıca buna dışarıdan ihtiyacı olan besinleri de karşılamak önemlidir ve bu domates ve limon bazlı karışım ona canlılık, gençlik ve şifa aşılayacak bir antioksidan ve vitamin karışımıdır. Bunu bir denemeye ne dersiniz?

Nelere ihtiyacım olacak?

2 adet domates Bir çorba kaşığı limon suyu 2 çorba kaşığı şeker

Nasıl hazırlayacağım?

ilk olarak işe domatesleri soyarak başlayın (domateslerin olgun olması gerekir). Arkasından bunları bir çorba kaşığı limon suyuyla birlikte blendıra boşaltın. Bu hazır olduktan daha sonra iki çorba kaşığı şekeri de katın ve ihtiyacınız olan macunu elde etmiş olacaksınız. Sonra bir parça pamuk yardımıyla bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Domatesin tazeliğinin ve onun bileşenlerinin etkisini anında hissetmeye başlarsınız. Ama bu maskeyi yüzünüzde 20 dakikanın üstünde tutmamanız önemlidir. Huysuz taktirde limon yüzünüzü tahriş edebilir. Bunu unutmayın. Ardındaki yüzünüzü suyla durulayın. En iyisi bu maskeyi haftada iki gece uygulamaktır.

3. Elma ve Kavun Maskesi

sarkik_Deri_icin

 

Kavun cildinizi sıkılaştırır ve gevşemeyi önler. Bunu elma ve yulaf ezmesiyle karıştırırsanız cildinizin ihtiyacı duyduğu nemin yanı sıra daha fazla sıkılık kazandırıcı fantastik bir karışım elde edersiniz. Bu, kaçırmamanız gereken alışılmış bir çözümdür.

Nelere ihtiyacım olacak?

Üç adet kavun dilimi (herhangi bir cins kavun olabilir) Yarım elma İki çorba kaşığı yulaf ezmesi Bir çorba kaşığı bal

Nasıl hazırlayacağım?

Bunu hazırlaması fazla kolay. başlangıçta kavunu üç dilime dilimleyin ve yarım elmayı soyun. Kavunu ve elmayı blendıra yerleştirin ve iki meyveyi ayrıntılarıyla karıştırın. Bunun gerisinde karıştıracağınız yulaf ezmesi ve bal doğru kalın ve besleyici bir karışım elde edeceksiniz. Bunu uygulamadan önce cildinizi iyice temizleyin. Gerisinde maskeyi uygulayın ve yüzünüzde 20 dakika bekletin. daha sonra da soğuk suyla durulayın. Bunu haftada üç defa uygulayabilirsiniz ve gününüze iyi bir korumayla açtırmak için sabahları uygulamak için idealdir.

Kaynak: sagligabiradim.com

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ