29.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Sony’den radikal karar

Sony’den radikal karar
Rate this post

Kârlılık oranını çoğaltmak için yeni adımlar atmaya hazırlanan Sony’nin yeni stratejisi muhakkak oldu

Geçen sene bir grup siber korsan tarafıından hack’lenen Sony Pictures’tan elde edilen bir takım özel yazışmalar doğru Sony’nin müzik birimini satış için görüşmeler yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu satışı gerçekleştirmeyen şirket, yeni bir strateji çizmiş durumda.

2012’de göreve gelen ve birincil meslek olarak bireysel bilgisayar bölümü Vaio’u satan CEO Kazuo Hirai, şirketin bir takım departmanlarının Sony’nin sahip olacağı iştiraklere devretmeye hazırlanıyor.

Karlılık oranını çoğaltmak için radikal kararlar bölge CEO Kazuo Hirai dün şirketin yatırımcılarına yaptığı konnuşmada Sony’nin Video ve Ses bölümlerinde şirketin hakimiyetinde olacak bir ortaklığa gidileceğini duyurdu.

Şirketin parasal yablosu incelendiğinde en fazla PlayStation oyun konsolu ve iPhone’lar için üretilen mataryellerden kar edildiği görülüyor. Şirketin diğer ürünlerinin karlılık oranı ise çok parlak değil.

Hirai ise bu durumu başkalaştırmak için yeni bir yapılanmaya gidildiğinin altını çiziyor. Şirket bu amaç doğrultusunda aralarında oyun, tv ve zeki telefon olan  üç asıl meslek kollarına siklet verecek.

 

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ