03.04.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Tamer Taşpınar: Sporcum dopingli çıksın ben ihbar ederim

Tamer Taşpınar: Sporcum dopingli çıksın ben ihbar ederim

Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, doping nedeniyle 2008 Pekin ile 2012 Londra Olimpiyatları’ndaki madalya ve dereceleri geri alınacak sporcular arasında yer alan ulusal halterci Sibel Şimşek ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Taşpınar, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Bu olay 2016 Rio Olimpiyatları öncesi yaşandı. Sibel Şimşek o döneme değin toplam 10 kontrole girdi ve temiz çıktı. Fakat, teknoloji gelişti ve yeni tekniklerle doping olayları ortaya çıkmaya başladı. Benim dönemimde sporcum dopingli çıksın inanın ben ihbar ederim. WADA (Dünya Dopingle Mücadele Ajansı) geçmişi karıştırıyor. Teknik gelişti ve herkes geçmişle ilgili yakalanıyor. WADA bu uygulamaları bütün ülkelere yapmalı. Ülkeler arasında ayrımcılık yapmamalı. Bakıldığında bazı ülkelere hiç dokunulmadığı gözüküyor. Bu çok manidar ve kuşkulu geliyor. Ben ve arkadaşlarım ilk günkü heyecanımızdan bir şey kaybetmedik. Numune almaya devam ediyoruz. Duyduğumuz ne varsa ihbar ediyoruz. Dopinge yönelen hiçbir sporcu aramızda barınamayacak. Birincide 4 yıl, ikincide ömür boyu canice alıyorlar. Sporcular kendilerine yazık etmesinler. Açtığımız bu temiz sayfayı hiçbir sporcu kirletmemeli.”

Başkan Tamer Taşpınar son olarak şunları söyledi;

“Geçmişle karşılaştırma ettiğimiz vakit madalya sayımızı tertemiz olarak ikiye katladık. Bu temiz sayfayı kimsenin kirletmeye hakkı değil. Göreve geldiğimizde madalya sayımız yıllar olarak, 2013 yılında 82, 2014 yılında 83, 2015 yılında 153 ve 2016 yılında ise toplam 148 tertemiz madalya kazandık. Bu güzellikleri katiyen hiçbir sporcunun kirletmesine müsade vermeyeceğiz.”

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ