17.09.2017 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

TFF’den Fenerbahçe taraftarını çıldırtan hareket!

TFF’den Fenerbahçe taraftarını çıldırtan hareket!

Spor Toto Süper Lig 20. haftasında oynanan Bursaspor – Fenerbahçe maçının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’nun devlete ait internet sitesinde herkesi şaşırtan bir gösterme vardı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun devlete ait internet sitesinde Spor Toto Süper Lig 20. haftasında oynanan Bursaspor – Fenerbahçe maçının başlangıç saati 19:00 yok, 19:03 olarak girildi. Türkiye Futbol Federasyonu devlete ait internet sitesinde bundan önce oynanan maçlar geç başlamasına karşın devlete ait sitede başlangıç saatleri genellikle daha evvelden belirlenen zaman dilimi olarak girilirken, Bursaspor – Fenerbahçe maçının 19:03 olarak girilmesine bilhassa sarı lacivertli taraftarlar, Beşiktaş’ın kuruluş yılının 1903 olması sebebiyle bu duruma sosyal medyada tepki gösterdi.

12 Şubat 2017 Spor yazarları Bursaspor – Fenerbahçe maçını yorumladı İlgili Haberi Oku

Bunun yanı sıra yine Bursaspor – Fenerbahçe maçının 3 dakika geç başlamasından nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu devlete ait internet sitesinde maçın başlangıç saatinin 19:03 olarak girildiği belirtildi. Fenerbahçe taraftarının büyük tepkisine niçin olan olaya, sarı-lacivertli takımın başkan adaylarından Hulusi Belgü de devlete ait Twitter hesabından paylaştığı “Federasyon sanırım dalga geçiyor” sözleri ile eleştirdi.

TFF’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Sosyal medyada Fenerbahçe taraftarını ayaklandıran bu detaylar ile ilgili TFF, resmi internet sitesinden şu açıklamayı gerçekleştirmek zorunda kaldı:

“Spor Toto Süper Lig’de oynanan Bursaspor-Fenerbahçe karşılaşmasının ardından, müsabakanın başlangıç saati ile ilgili bir takım medya kuruluşlarında ve sosyal medyada birtakım iddialar ortaya atılmıştır.

Karşılaşmalar oynandıktan sonradan resmi internet sitemizde bulunan yarışma başlama saatleri, hakem raporuna göre karşılaşmanın başladığı saat baz alınarak değişmektedir. Dolayısıyla karşılaşmanın hakemi kendi saatine tarafından; maç sonu hakem raporunda başlangıç saatini düzenlemekte ve rapordaki maç başlangıç saati ile öteki bilgiler de internet sitemize buna kadar yansımaktadır.

Spor Toto Süper Lig’de oynanan Bursaspor-Fenerbahçe karşılaşması da maçın hakeminin saatine tarafından 3 dakika geç başlamış ve maç sonu hakem raporunda da maçın başlangıç saati buna istinaden 19.03 olarak revize edilmiştir.

Bu durumla ilgili benzer örnekler de geçmişte yaşanmıştır. Hakem raporlarına göre geçen sezon Spor Toto Süper Lig’de 5 maç, öteki tüm profesyonel, amatör ve yüksekokul liglerinde de 76 olmak üzere toplam 81 maç, hakem saatine tarafından açıklandığı saatten geç başlamış ve buna tarafından maç sonu hakem raporu kadar maçın o anki başlama saati belirtilmiştir.

İçinde bulunduğumuz 2016-17 sezonunda ise bütün liglerde hakem raporuna kadar evvelden açıklandığı saate tarafından geç başlayan maç sayısı 47’dir. Bu müsabakaların başlama saatleri de hakem raporunun ardındaki revize edilmiş ve resmi internet sitemize buna tarafından yansımıştır.”

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ