29.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Toyota’nın Mini Robotu Kirobo

Toyota’nın Mini Robotu Kirobo
Rate this post

Toyota, uzayda konuşan ilk robot olarak tarihe geçen Kirobo’nun bir insan avucuna sığacak değin küçük bir versiyonunu geliştirdi.

İnsanlarla Arkadaşlık Ediyor

İnsanların duygularını anlayan ve onlarla dostluk eden Kirobo Ufak, ayakta 34 cm oturduğunda ise 10 cm boyutunda. İçerisindeki kamerayla insanların yüz ifadelerini inceleme ederek onların duygularını anlamaya çalışan Ufak robot Kirobo, bu ifadelere göre karşısındaki kişiye insansı tepkiler veriyor. Kendi sesinin tonunu ve hareket tarzını da konuştuğu kişiye göre belirleyen Kirobo Küçük, sahipleriyle süre geçirdikçe onların sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri de hatırlıyor.

Kirobo Ufak, kompakt boyutları bir uçtan bir uca her yere kolaylıkla taşınabiliyor ve Bluetooth yoluyla akıllı telefonlara bağlanarak da denetleme edilebiliyor. İnsanlara bir arkadaş gibi davranmaya programlanan Kirobo Mini, onlarla olan gündelik konuşmalarında ellerini ve başını oynatarak konuştuğu kişinin yüzüne bakıyor. Kirobo Mini, gelecek yıldan itibaren Japonya’da 392 dolarlık fiyatıyla satışa sunulacak.

her zaman müşterilerin beklentilerini karşılayan ve daima mükemmel otomobiller yapmayı hedefleyen Toyota, Kirobo Küçük’yi insanlara aynı bir etkileşim kuracak şekilde geliştirdi. Toyota, Kirobo Küçük ile insanların hayata ve topluma daha pozitif katılacaklarını öngörüyor.

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ