02.03.2019 - Mynet Sohbet Portalı & Turkmynet.Com

TP-Link Archer VR300 Video İnceleme

  • Video Galeri
  • 13 Aralık 2018
  • TP-Link Archer VR300 Video İnceleme için yorumlar kapalı
  • 6 KEZ OKUNDU
Rate this post
  • Yüksek performans
  • Kurulum ve kullanım kolaylığı
  • Çekim gücü
  • Uygun fiyat
  • Gigabit Ethernet yok
  • USB portu yok
Özetle

Archer VR300’ün hemen hemen tüm özelliklerine değindik. Cihazın fiyatı ise 400 TL dolaylarında. Performansı kadar fiyatıyla da uygun olan cihaz, çok aşırıya kaçmadan komple bir paket almak isteyenler tarafından beğenilecektir kanaatindeyiz.

BU İNCELEME İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR TP-Link Deco M9 Plus

Kimler Almalı

ADSL ve VDSL desteği sunan, hem modem hem router özelliklerini bir arada taşıyan performanslı bir model arayanlar Archer VR300’ü beğeneceklerdir.

ADSL ve VDSL’i bir arada getiren modem / router Archer VR300 incelemesi.

Ev veya ofisinizde yeni bir internet altyapısı oluşturmaya karar verdiyseniz ve modem ile router’ı tek cihaz üzerinde toplayacaksanız, bugün yakından bakacağımız TP-Link Archer VR300 size göre bir çözüm olacak. İki cihazın özelliklerini tek gövdede birleştiren bu cihaz, ayrıca hem 2.4 GHz ağları hem 5 GHz ağları desteklemesiyle de önemli bir model. Artık son dönemde yeni bir modem satın alacaksanız, mutlaka çift ağ desteği gösteren modelleri tercih etmeniz gerektiğini sık sık söylüyoruz. Bunun sebebi, elbette internet bağlantınızdan daha fazla fayda sağlayabilmeniz. Bu modelle de bu mümkün. Peki, Archer VR300 neler sunuyor; şimdi biraz daha yakından bakalım.

Archer VR300 performansı nasıl?

Archer VR300 performansı nasıl?

Archer VR300, sizlere VDSL ve ADSL desteği sunuyor. Ayrı ayrı belirtirsek, VDSL2, ADSL2+, ADSL2 ve ADSL dahil tüm standart DSL bağlantıları destekleyen bu model, 2.4 GHz ve 5 GHz ağlarına bağlanabiliyor ve toplamda 1200 Mbps teorik performans sağlıyor. Bu hızın 867 Mbps’ini 5G ağlara, 300 Mbps’ini ise 5G ağlara ayıran Archer VR300, böylece tipik internet kullanımıyla, hızlı veri akışı ihtiyacı duyan multimedya kullanımını birbirinden ayırabiliyor.

BU ÜRÜN İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Zyxel WRE2206

Üzerinde 4 anten bulunduran Archer VR300, arkasında 3 adet LAN portu bulunduruyor. Ancak bu portların gigabit ethernet destekli olmadığını da söyleyelim. Yani kablolu bağlantı kuracağınızda 100 Mbps ile sınırlısınız.

Cihazın teorik hızları bir yana gerçek dünya kullanım senaryolarında, internet altyapınız elverdiği ölçüde performans sunabilen Archer VR300, bizim yaptığımız testte 70 Mbps civarında indirme performansı sergiledi. Elbette dediğimiz gibi bu sonuç, internet servis sağlayıcınızdan ne ölçüde fayda sağladığınıza bağlı olarak değişecektir.

Archer VR300 özellikleri

Archer VR300 özellikleri

Archer VR300, kullanım noktasında diğer TP-Link cihazlarından da aşina olduğumuz ölçüde geniş seçenekler sunuyor. Ebeveyn kontrolü, konuk ağı, güvenlik duvarı gibi tüm fonksiyonlar bu cihaz için de kullanılabilir durumda. Ayrıca yine kolay kurulum ve yönetim için Tether uygulamasını da kullanabiliyorsunuz. Böylece modemin kullanımını Android ve iOS tabanlı mobil cihazlarla da sağlayabiliyorsunuz. Bu da size ev ağınızı mobil ortamdayken de kontrol edebilme olanağı tanıyor.

BU ÜRÜN İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Asus DSL-AC51

Bu arada cihaza ilişkin önemli bir bilgi daha: Archer VR300, 6kV yıldırım korumasına da sahip. Son dönemde yarı tropik iklime giren ülkemizde sağanak yağışların artmasıyla beraber elektrik hasarı alan cihaz sayısı da arttı. Yıldırımlar özellikle modem gibi cihazları çabuk etkileyebiliyor. Bu nedenle satın alırken bu tip yıldırım koruması olan modelleri bilhassa tercih etmeniz kullanım ömrü açısından olumlu olacaktır.

Archer VR300 tasarımı

Archer VR300 tasarımı

Archer VR300’ün tasarımına da değinmeden geçmeyelim. Archer VR300, TP-Link’in benzer tasarım çizgisini koruyor. Estetik hatları ve işlemeli gövdesiyle güzel görünen cihaz, ön tarafında da bildirim LED’lerini bulunduruyor. Modemin malzemesi plastik. Yüksek antenleriyle dikkati çeken Archer VR300, arka yüzünde WPS butonunu bulunduruyor. Bu tuş sayesinde, eğer ağınıza mesela kamera gibi ek bir ağ cihazı bağlayacaksanız kolay bağlantı sağlayabiliyorsunuz.

BU ÜRÜN İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR TP-Link Archer VR2600 TP-Link Archer VR300 Teknik ÖzellikleriÜrün Modeli TP-Link Archer VR300 Ürün Türü ADSL Modem CHIP Online Notu 89 Üretici TP-Link Firma TP-Link     (216) 548 11 32 Teknik DetaylarStandart IEEE 802.11 a/b/g/n/acArabirim 10/100 LAN (3 adet), 10/100 WANFrekans 2.4 GHz, 5 GHzAnten 4 adet (harici)Bağlantı Hızı 867 Mbps (5 GHz), 300 Mbps (2.4 GHz)Buton WPS, reset, güçBoyutlar 385 x 290 x 76 mm Satın Al

Alternatifleri

Yine benzer özelliklere sahip ancak tasarımıyla farklı bir model olan TP-Link Archer VR1200 de değerlendirilebilir.

sizlere turkmynet.com farkıyla sunulmuştur

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ