29.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

TSK acı haberi verdi! 10 şehit, 6sı ağır 18 yaralı

TSK acı haberi verdi! 10 şehit, 6sı ağır 18 yaralı
Rate this post

TSK’dan yapılan yazılmış açıklamada, “Rakip unsurlardan oluşan Özel Tahsis Zor Grupları göre, havadan ve karadan sağlanan yoğun alev desteği ile El Bab’ın ele geçirilmesine yönelik ileri harekata devamla, El Bab-Halep yolunda bütün teftiş sağlanmıştır. El Bab bölgesinde saptama edilen DEAŞ terör örgütüne ait hedefler yoğun olarak alev altına alınmaya devam etmektedir. Şu asıl değin 3 adet ZSU-23 Tabanca monteli pikap aracı, 2 adet DOÇKA monteli pikap arabulucu, 3 adet ağır makinalı tüfek monteli pikap aracı ateş altına alınarak tahrip edilmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait savaş uçaklarınca yapılan hava taarruzları sonucunda 67 kasıt vurularak imha edilmiş; hem ateş takviye vasıtalarımızla açılan ateşlerle çok sayıda DEAŞ hedefi etkisiz hale getirilmiştir. Açılan ateşler ve meydana gelen çatışmalar sonucunda 138 DEAŞ teröristi etkisiz ışık halkası getirilmiştir. Fazla sayıda teröristin zarar görmüş olduğu ve bulundukları alanlardan tahliyelerinin, yoğun alev aşağı olmaları nedeniyle gerçekleştirilemediği de telsiz konuşmalarından öğrenilmiştir. Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında kuşatılmış olan El Bab meskun mahallinin kontrol edilmesine karşın harekat devam etmektedir” denildi.

Açıklamada, “Öğleden sonra 3 ayrı bölgede bombalı araçlarla yapılan intihar saldırıları sonucunda TSK unsurlarımızdan toplam 10 kahraman tabanca arkadaşımız şehit olmuş, ilk tespitlere göre 6’sı ağır elde etmek üzere 18 kahraman tabanca arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılara bölgedeki hastanelerde müdahale edilmektedir. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK personeline ve ulu Türk milletine başsağlığı ve katlanma; yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” ifadeleri yer aldı.  

GÜNDÜZ DE 4 ASKERİMİZ ŞEHİT OLMUŞTU

Fırat Kalkanı Harekatı dahilinde El Bab ve civarında sürmekte olan çatışmalar sırasında, Bağımsızlık Suriye Ordusu birliklerine destek veren Türk askerlerinden 4’ü şehit oldu, 15’i yaralandı. 

Musa Erdoğan

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ