29.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

TSK acı haberi verdi! 3 şehit, 11 yaralı

TSK acı haberi verdi! 3 şehit, 11 yaralı
Rate this post

Bugün sabahtan 10.00-11.30 saatleri arasında Hava Kuvvetlerine ait uçaklar kadar El Bab bölgesinde tespit edilen DEAŞ terör örgütüne ait savunma mevzileri ve barınma yerleri ağırlıklı olmak üzere toplam 24 kasıt vurularak yıkım edildi. Harekât neticesinde yapılan birincil tespitlere tarafından 40’ın üzerinde DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz ayla getirildi. Bölgede fazla sayıda DEAŞ mensubu teröristin de zarar görmüş olduğu ve öteki teröristlerce terhis edilmeye çalışıldığı bildirildi. 

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab ve civarında sürmekte olan çatışmalar esnasında Hür Suriye Ordusu birliklerine yardım veren TSK unsurlarından ağır yaralı olan 1 asker daha yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit sayısının 4’e yükseldiği El Bab’da yaralı sayısı da 15’e yükseldi. Şu an itibariyle bölgede çatışmalar yoğun olarak devam ederken, zarar görmüş askerlerden bazılarının durumlarının ağır olduğu öğrenildi.

El Bab’da DEAŞ’ın sözde kalesi haline getirilen şehir hastanesi civarında çatışmalar önem kazanırken, teröristlerin yuvası haline gelen hastane bölgesinde büyük ölçüde kontrolün sağlandığı bildirildi. Bu hastanenin bulunduğu egemen arazinin ele geçmesinin arkasında DEAŞ’ın El Bab’daki hakimiyeti büyük ölçüde kırılmış olacağından DEAŞ teröristleri burayı vermemek için canlı bomba ve patlayıcı yüklenmiş araçları yoğun şekilde kullanmaya başladı. Hava taarruzları sırasında barınma alanları ve savunma mevzilerine ek olarak 4 bomba yüklü araç da içindeki teröristlerle beraber imha edildi. 

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ