17.03.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Yüksekova’da “Minik Kalpler” ile din eğitimi

Yüksekova’da “Minik Kalpler” ile din eğitimi
Rate this post

Yüksekova’da Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan kurslara katılan 4-6 yaş grubundaki çocuklara, esas dini bilgiler eğitimi veriliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığınca hayata geçirilen “Kur’lahza Kursları Mektep Öncesi Din Eğitimi” Projesi ile çocuklar, öğretici çalışmalarla dini bilgi ve değerleri temelden öğrenme şansı buluyor.

Yüksekova İlçe Müftülüğü, pilot bölgelerde belirledikleri kursa ilginin artması üstüne kurs sayısını dörde çıkardı.

Kurslarda “Küçük Kalpler” adıyla açılan sınıflarda eğitim görebilen 4-6 yaş grubundaki çocuklara, kurs öğretmenleri kadar seviyelerine uygun elif-ba, temel dini bilgiler ve ahlak bilgisi dersleri veriliyor.

Çocuklar dini eğitimin yanı sıra oluşturulan öğretici oyun ortamıyla da öğretmenleri nezaretinde arkadaşlarıyla şen süre geçiriyor.

Yüksekova Müftüsü Mehmet Korkut, yaptığı açıklamada, laf konusu kursların iki sene önce uygulamaya konulduğunu ve ilginin sürekli arttığını belirtti. 

Gelişen talep üstüne kurs sayısını artırdıklarını anlatan Korkut, “Yüksekova’da şu an dört kursumuz mevcut. Bu talebelerimiz, güzel dinimiz İslam’ı, Kur’an-ı Kerim’i, ahlak bilgisi derslerini, duaları ve öteki dini bilgileri yetkin öğretmenlerimizden öğrenme gayretindeler. Velilerden de bize gelen geri dönüşler gayet olumlu.” diye konuştu.

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ