29.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Yürüyemez denilen genç 6 şampiyonada madalya kazandı

Yürüyemez denilen genç 6 şampiyonada madalya kazandı
Rate this post

Gaziantepli Hasan Çelik, 13 yaşındayken yakalandığı sinir damarlarında tembelleşme hastalığıyla yatalak ayla gelmeye başladı. Doktorların gittikçe yatağa bağımlı kalacak dediği Hasan Çelik, başladığı yüzme sporuyla hastalığını durdurarak yürümeye başladı. Yüzmeyi öğrenen Çelik, Türkiye genelinde katıldığı yüzme yarışmalarında 5 kez ikinciliği, bir kez de üçüncülüğü elde ederek, toplam 6 madalya kazandı.

6 yıldır yüzdüğünü söyleyen engelli Hasan Çelik 6 madalya aldığını, yüzmeyi fazla sevdiğini ve yüzerek daha da iyileşeceğini söyledi.

“DOKTORLAR ’YATALAK OLUR’ DEDİ”

Hasan Çelik’in annesi Meryem Çelik, yüzmeye başlamadan önce durumu kötüleşen oğlu için doktorların, gitgide artarak yatalak ülkü geleceğini söylediğini açıklama etti. Yüzme ile birlikte oğlunun ayrıca sağlığının ayrıca de hayatının değiştiğini anlatan Meryem Çelik, “Oğlum 13 yaşında sinir damarlarında tembelleşme oluştu. Götürdüğüm doktorlar oğlun artan bir şekilde yatağa bağımlı ülkü gelecek dediler. Buraya getirdiğimde üç kişiyle taşıyorduk hiç yürüyemiyordu. Yüzme sporuna başladı. Yüzmeyi fazla seviyordu. Muhakkak bir süre yüzünce baktık ama hareketlenmeye başladı. Çok şükür şimdi tek başıma oğlumu buraya getirip götürüyorum ayakları tutuyor. Oğlum Türkiye genelinde birçok yarışmaya katıldı. Bu yarışmalarda 6 madalya kazandı. Acilen de hedefi Avrupa da üstünlük yaşamak ona hazırlanıyor” dedi.

“BİZE GELDİĞİNDE 4 KİŞİYLE GÜÇ YÜRÜYORDU”

Yüzme eğitmeni İbrahim Halil kürkçü, Hasan’ı birincil gördüklerinde 4 kişiyle güç yürüdüğünü belirterek, “Hasan Çelik buraya geldiğinde 4 kişinin yardımıyla zorlama yürüyordu. Doktorların söylemine göre ağır ağır yatalak duruma gelecekti. Biz başta rehabilite ve suda alıştırma yaparak başladık. Ve Hasan’a yüzmeyi öğrettik. Bu sayede Hasan’ın yürüme becerisi gitgide gelişti. Hastalığı da durmuş vaziyetti. Hasan şu anda Türkiye şampiyonu, hedefimiz Avrupa şampiyonluğudur” diye konuştu.

Lider Olgun

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuşturBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ