29.01.2018 - TURKMynet.Com Portalı & Sohbet ve Eğlence Sitesi

Zehir zemberek açıklama

Zehir zemberek açıklama
Rate this post

Fenerbahçe’nin Yüksek Divan Kurulu toplantısı, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşti. Toplantıda 40. yılını dolduran üyelere plaket ve gümüş rozetleri verilirken, 50, 60, 70 ve 80. yılını dolduran üyelere de plaket ve altın rozetleri verildi. Divan kurulunda açıklamalarda yer alan başkan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım yaklaşık 1 saat konuştu. Fetö’yle olan mücadelelerinin devam ettiğin söyleyen Yıldırım, “Konuşunca suç oluşturan veriyorlar. Ellerinden gelse evden çıkarmayacaklar. 3 Temmuz devam ediyor. 3 Temmuz, bu ülkede bazı şeyler değişene dek devam edecek. Ben sayın Cumhurbaşkanımızla da görüştüm. “Fetö’yle mücadelede bir tek siz vardınız. Sizin yanınızda bakanlarınız yoktu, milletvekilleriniz, bürokratlarınız yoktu. Bir tek Fenerbahçe vardı. Bu böyle bilinsin ve tarihe geçsin. Tüm kulüp başkanları da vardı orada. Fetö’yle mücadelede Fenerbahçe ve devlet kademeleri var. Fetö’yü şikayet eden tek kurum biziz. Benim ve arkadaşlarımın, bu örgüte aleyhinde suç duyurusunda bulunması ardından dava açılmıştır. 20 Şubat’ta Silivri’de dava başlayacak. Hiç dava açmadan evimizde sıcacık rahat oturabilirdik. Ancak biz bunu yapmadık” şeklinde konuştu.

“YABANCI BİR OYUNCUYLA ANLAŞMAYA YAKINIZ”

Transfer konusunda bir oyuncuyla hemfikir olmak üzere olduklarını ifade eden Aziz Yıldırım, “Birkaç oyuncu transferi üzerinde çalıştık. Tanıdık Olmayan bir oyuncu konusunda son aşamaya dek geldik. Fakat yüzde 100 olur demiyorum. Olması için de arkadaşlar maddesel kaynakları açarak egzersiz yapıyor. Bu dönemde bundan böyle oyuncu olmak ve oyuncu satış artık eskisi kadar bakımlı yok. Kulüplerde hesaplı sıkıntılar var. Kur kesintisiz artıyor. Geçer yıldan bugüne yüzde 30’lara yakın kur haberdar başkalaşım oldu. Bu da oturduğunuz yerde borcunuzun yüzde 30 artması anlamına geliyor. Acemi şubelerde 80 milyon bütçe açığı vardı. Yüzde 30’u eklediğiniz vakit 25 milyon bütçe açığı artışı oldu. İşin fena tarafı, sporculara ödenen paralarda vergilerin de ödendiğini hesaba katarsanız, vergilerde de büyüme oluyor” diye konuştu.

“ÜNİVERSİTEYİ AÇACAĞIZ”

Fenerbahçe Üniversitesi’nin kurulmasıyla ilgili olarak çalışmaların tamamlandığını söyleyen Aziz Şimşek, “Önümüzdeki hafta YÖK’le toplantı yapılacak. Sözleşmede bulunan kuralları yerine getireceğimizi beyan ettikten sonradan başlayacağız. Silivri’de bir branşla başlayacağız. İstanbul içinde de yerler bakıyoruz. Varsayım ediyorum fakat bu sene açacağız. Kampüs düzenlemek için Samandıra’da 200 dönümlük bir arazi için Milli Emlak’a başvuruda buluştuk. Beklentim bu arazinin kulübümüze görev edilmesi yönünde. Üniversiteyi de bu arazide kuracağız” dedi.

“EKİCİ’Yİ DÜŞÜNMÜYORDUK”

Mehmet Ekici transferini kendilerinin düşünmediğini bildiren Şimşek şunları söyledi:

“Mehmet Ekici’yi biz almayı düşünmüyorduk. Mehmet Ekici, Trabzonspor’lu yöneticilerin iyi tanıdığı, Aziz Yıldırım’a yakın insanlara haber yolladı. ’Bizden her yıl Galatasaray bazı manâlı oyuncuları alıyor. Biz bu durumdan rahatsızız. Ekici’nin Galatasaray’a gitmesini değil, size gelmesini istiyoruz. Siz oyuncuyu olmak ister misiniz?’ diye sordular. Biz de hocaya sorduk. “Bu oyuncuyla ilgilenebiliriz” dedi. Bizden 2 ay önce Fernandao ve Aatif’ı istediler. Onların başkanları ile Şekip Mosturoğlu mülâkat yaptı. Biz de kendilerine, Fernandao’yu kesinlikle veremeyeceğimizi, Aatif’ı da sezon sonunda durumuna tarafından verebileceğimizi söyledik. Olaylar gelişince, hoca da oyuncuyu isteyince biz de görüşme yaptık. Aatif ve 500 bin Euro önerdik. Aatif da gitmek istemedi. Böyle olunca biz de Trabzonspor’a 1 milyon 750 bin Euro önerdik. bu vesileyle biz sözde Eto’o konusunda devreye girdiğimiz için, Beşiktaş da bu oyuncu için devreye girmiş. Onlar, kendilerini hiç ilgilendirmeyen bir oyuncunun bize gelmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Trabzonspor oyuncuyu sezon ardına kadar kadrosunda tutabilir. Biz oyuncuya şartları söyledik, kulübün büyüklüğünü anlattık. O da Fenerbahçe’ye varmak istediğini söyledi. Bunu kulübüne de söyledi. Trabzonspor oyuncuyu sezon sonuna kadar ister oynatır, ister oynatmaz. Ama çocuğun üstünde zorlama oluşturuluyor. Ailesine siyasi baskı oluşturulacağı söyleniyor. 31 Ocak’tan sonradan oyuncunun üzerinde söz söyleme hakkına sahip değiller. Fener ile Trabzonspor’un arası açılır diyorlar. Zaten açılacağı dek gevşemiş aramız. Bıraksınlar bunları.”

“SOSA’YA ÖNERI YAPTIK”

Milan’da forma giyen Sosa’ya öneri yaptıklarını, ancak oyuncunun Milan’da kalmak istediğini de açıklayan Başkan Şimşek, “Beşiktaş ve Trabzonspor arasında olan uzlaşma nedir, bunu kamuoyuna açıklasınlar. İkisi de SPK’ya yan. Fakat SPK da bunlara ’Neler oluyor bir açıklayın’ demiyor. Beşiktaş’ta acilen oynayan oyunculardan bazıları bize varmak istiyor. Quaresma’nın avukatı bizi aradı. Benimle de karşılaşmak istemiş, ben kabul etmedim. Ne istiyorlarmış dedim, bize aktarma olmak istiyormuş dediler. Biz de şartlarını yazılmış olarak istedik. Tümü elimde. Lakin almayacağım onu. Diğer oyuncular da ulaşmak istiyor. İstiyorlarsa hepsinin ismini söylerim. Sosa ile de görüştük. Kendisine önerge yaptık. Fakat o Milan’da kendini görünmek istediğini söyledi. Medyada terörden korktuğu için gelmediği söyleniyor. Menajeri ’Böyle bir şey değil, oradaki eski kulübümüz bu söylentileri yayıyor’ dedi” diye konuştu.

“KOŞAMAYAN HAKEME MAÇ VERİYORLAR”

Hakemler konusunda da konuşan Aziz Yıldırım, “Hakemler konusunda söylev yaptım. Yanlış düdükler çaldıklarını anlattım. Kayserispor ile birincil devre oynadığımız maç, Kasımpaşa, Gaziantepspor, Osmanlıspor, Alanyaspor, Konyaspor ve Galatasaray ile oynadığımız maçlardaki hakem hatalarını yazıp TFF’ye gönderdik. Ama hiçbirini okumadılar. Geçen hafta Bülent Yıldırım yine hata yaptı. Başka hakemler de hata yaptı. Bu hatalardan dolayı cümbür cemaat bağrıyor ama bağırmayan iki takım var, onları da siz biliyorsunuz. Quaresma’ya vaktinde sarı kart gösterilmedi, suç oluşturan almadan 3 maç oynadı. Hakemlerin sahada aklı başka yerlerde. Bazıları da yaşlanmış, emekli etmek lazım. Bazıları koşamıyor, hala maç veriyorlar. Ben birkaç kulüple görüştüm. Dertlerimizi konuşalım, hataları konuşalım, bunları da TFF’ye bildirelim. Hepsine teşekkür ediyorum. Beni bir kulüp diğer arıyor, “Siz aradıktan daha sonra başka bir kulüp başkanı aradı ve Cumhurbaşkanı bu toplantıyı istemiyor” dedi. Cumhurbaşkanı buna nasıl karşı durur. Öyle bir şey yok. Bazıları siyasilerin ismini kullanarak zorlama oluşturmaya çalışıyor. Spora siyaseti karıştırmayın“ dedi.

“TFF BAŞKANI, FETÖ’CÜ AVUKATLA GELDİ”

TFF’de insanlara Fetö’cü damgası vurulduğunu açıklayan Yıldırım, “TFF’deki herkesin kimliğini gönderdik, Fetö’cü olup olmadığına dair bize bilgiler geldi diyorlar. Yalan söylüyorlar. Kafalarına göre liste hazırladılar. İstemediklerini atıp, kendi şirketlerinde çalışan adamları getirdiler. Biz 3 Temmuz’da adalete güvenmedik. Adalete güvenseydik yapmadığımız suçlardan cezalar alacaktık. Biz artık Disiplin Kurulu, Tahkim Kurulu gibi kurulları tanımıyoruz. Biz her kurulda Fetö’cülerin olduğunu söylüyoruz. Bana da, Fetö’cüler ceza veriyorlar. TFF ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunuyoruz. TFF kurumlarında ödev alan şahısların nasıl belirlendiği, görevi kötüye kullanıp kullanmadıklarına ilişkin soruşturma açtırıyoruz. Biz Fetö’cülerle uğraş ederken, TFF Başkanı bize Fetö’cü avukutla geldi. Biz uğraş ediyoruz. Fakat onlar bu mücadeleyi niye yaptığımızı bize sorgulatmıyorlar. Konuşan kimseye ceza vermediler. Galatasaray Yöneticisi konuştu, Aykut Iri konuştu, lakin ben olunca derhal canice veriyorlar. Bunlar ipin ucunu tamamen kaçırdı. Mahkemede hesaplaşacağız. İlhan Cavcav öldü, benim de ölmemi bekliyorlar. Ama benim ölmeye niyetim yok. Biz Fetö’nün ayağına çelme takmış adamlarız. Hiç kimseye sormadan insanlara damga vurdular. Federasyondan gönderdiklerinizin tümü Fetö’cü mü? Bunları kamuoyuna açıklayın. TFF Başkanı’nın gazetelerinde, ben daha canice almadan, ne kadar ceza alacağım yazıyor” ifadelerini kullandı.

“TFF’DE BAŞBAKAN’DAN FAZLA MAAŞ ALANLAR VAR”

TFF’de birçok kişinin mal varlıklarının arttığını ifade eden Aziz Yıldırım, “Federasyonda kim ne almış, Mal varlıkları nasıl artmış? Hepsini açıklayacağım. Basın doğruları yazar. Fakat bunlar komik duruma düşüyorlar. Havuzdan alıyorlar, oradan kullanıyorlar. Kimse de bir şey söylemiyor. Mehmet Ali Aydınlar, TFF Başkanı seçildiğinde Fenerbahçe’nin en büyük sponsoruydu. ’Böyle ilişkiler olabilir’ diyor. Mehmet Ali Aydınlar, kendi hastanesinin reklamını olabilmek için voleybol takımına sponsor oldu. Onlar kulübe borç vermiyor. Sponsor oluyorlar ve bizden de hizmet alıyorlar. Demirören’in Beşiktaş’a karşısında sopa elinde. ’Bak size karşı 100 milyon TL alacağım var’ der. Eğer başkan bunu isterse, Beşiktaş aktarma yapamaz, maddesel açıdan sarsılır. Sayın Demirören, bu parayı hibe et. Çünkü hepimiz ettik. Huysuz halde şaibe olacak. Çünkü Beşiktaş’ın maç kazanmasını isteyeceksiniz fakat, kulüp para kazanıp borcu ödesin. Bu ülkede Başbakan’ın maaşı 25 bin TL. TFF’de 25 bin TL’den fazla maaş alan minimum 10 kişi var. İsterlerse isimlerini de açıklarım. Zaten ben yargıda açıklayacağım hepsini. Bakalım görelim ne kadar para alıyorlar. Yayın ihalesinde 500 milyon Dolar’a ihale yapıldı denildi. Bu ihalenin 250 milyon Dolar’ı, dolar olarak işlenecek. Diğer kısmı ise TL’ye çevrilecek. Kur farkına tarafından bu para şekillenecek. Bu ihalenin uygulanma tarihi de 1 Haziran 2017. Bu kuru da 3.260’tan sabitleyelim diyorlar. Bu tarihte Dolar 4 lira olursa ne olacak. 3.260 ile 4 Lira arasında çok para var. Geriye kalan parayı cebe indiriyorlar. Ben de imzalamadım hiçbir şeyi. Dürüst olmayan hiçbir şeyi imzalamam. Buradan tavsiye diyorum. Uygun şartlara getirip İhaleyi yeniden yapsınlar. Bu iki kur farkı arasında, 250 milyon Dolar’a kadar hesaplandığı süre önemli bir ayrım oluyor. Bu aradaki ayrım ne olacak. Kimin cebine giriyor” dedi.

“DEKODERİMİ İPTAL EDECEĞİM”

Yayıncı kuruluşun göreve getirmeyi düşündüğü bir isimle ilgili de konuşan Yıldırım, “Yayıncı kuruluş birini işe alıp, haber müdürü yapmaya çalışıyor. Biz de onlara yazı yazdık. Bu adam bizim Trabzonspor’la aramızı açıyor dedik. Eğer yarın 5’e dek bu adam hakkında zorunlu işlemi yapmazlarsa, yayıncı kuruluşun dekoderini iptal edeceğim” ifadesini kullandı.

“TEMEL EĞİTİM ZORUNLU”

Türk Futbolu’nun en manâlı sorununun temel eğitim olduğunu söyleyen Başkan Şimşek, “Eğitim yapılmadığı sürece bir şey olmaz. TFF’nin birinci görevi Türk futbolunun altyapılar planlamasını yapmaktır. Eğitmenler yetiştirilmelidir. Fatih Terim’le bir husumetim değil fakat görevinden ayrılmalıdır. Ya Ulusal Ekip Teknik Direktörü olmalı ya da Türkiye Futbol Direktörü olmalıdır. Uzun vadeli planlar yapılıp, kulüpler üzerinden uygulanmaya başlanmalıdır. 19 ve 21 yaş takımlarının kaldırılıp rezerv takımların kurulmasını istiyoruz. Ulusal ekip yendi, yenildi, prim aldı, almadı konularından uzak kalınmalıdır. Futbolculara döviz üzerinden para ödüyoruz. Bunu kulüpler görüşüp gerekli yerlere başvurulmalıdır. Önümüzdeki bu kayda değer dönemde barışın getirilmesini dileyerek hepinizi selamlıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

(Bozhan Memiş – Mehmet Şirin Topaloğlu – Uygar Aydınlatılmış / İHA)

sizlere Turkmynet.Com farkıyla sunulmuştur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ